Dziennikarze TVP zaatakowani przez Romów w Koszarach. Nagrywali program „Alarm!”

Dziennikarze TVP zaatakowani przez Romów w Koszarach. Nagrywali program „Alarm!”

zdjęcie

Jak informuje limanowa.in, dziennikarze Telewizji Polskiej zostali dziś zaatakowani (werbalnie i fizycznie) na osiedlu romskim w Koszarach. Pracownicy stacji TVP realizowali program „Alarm!” dotyczący kłopotów romskiego osiedla.

Jak ustalił portal limanowa.in, dziennikarze TVP mieli się dzisiaj pojawić w Koszarach dwa razy: najpierw realizowali program ze samorządowcami i mieszkańcami osiedla. Potem udali się na obiekt OSP Łososina Górna.

Kilkanaście minut przed godziną 15:00 straż pożarna w Limanowej otrzymała zgłoszenie o „unoszącym się czarnym dymie nad osiedlem w Koszarach”. Zawyła syrena alarmowa. Na miejsce wysłano zastępy OSP Łososina Górna oraz PSP Limanowa. Na Koszarach miało dochodzić do wypalania elektrośmieci. Dziennikarze z kamerą podążyli na miejsce za strażą pożarną. Gdy dojechali na miejsce, próbowali zrealizować nagranie z działań strażaków.

W pewnym momencie zostali zaatakowani nie tylko werbalnie, ale także fizycznie. Agresorzy usiłowali zniszczyć ich sprzęt, szarpano i popychano dziennikarkę oraz operatora kamery – usłyszeliśmy od świadków zdarzenia – precyzuje limanowa.in

Odcinek programu „Alarm!” ma zostać wyemitowany pod koniec trwającego miesiąca.

Czytaj także: Ruszyła zbiórka darów dla Polaków na Kresach. Potrzebne przybory szkolne, żywność i znicze

Fot: źródło limanowa.in / VOD TVP Alarm!