Ruszyła zbiórka darów dla Polaków na Kresach. Potrzebne przybory szkolne, żywność i znicze

Ruszyła zbiórka darów dla Polaków na Kresach. Potrzebne przybory szkolne, żywność i znicze

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości ruszyła zbiórka dla Polaków na Kresach organizowana od lat przez Fundację Bratnia Dusza. Dary można przynosić do starostwa powiatowego lub siedziby fundacji.

Fundacja od lat organizuje zbiórkę darów dla polskich dzieci w wieku szkolnym na Ukrainie oraz dla starszych Polaków mieszkających tam. Uczniowie potrzebują przyborów szkolnych, a dorośli, tak jaki i dzieci – żywności z długim terminem przydatności.

Fundacja Bratnia Dusza zwraca się także z prośbą o znicze, które zostaną zapalone podczas Święta Niepodległości na Cmentarzu Łyczakowskim i mniejszych cmentarzach w Ukrainie.

– Od początku wojny w tym rejonie, wraz z Fundacją Bratnia Dusza niesiemy pomoc. Deklaruję, że odpowiadając na apel pani Iwony, zakupimy plecaki dla kilkudziesięciu dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych wraz z wyposażeniem – obiecał starosta Marek Kwiatkowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Prezeska fundacji Iwona Romaniak podziękowała staroście nowosądeckiemu, sekretarzowi powiatu Justynie Tokarczyk,  Andrzejowi Lisowi z PCK i wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc i wsparcie.
Gdzie przekazać dary? 

Zbiórka ruszyła dzisiaj i potrwa do 6 listopada. Dary można przynosić do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 33, portiernia) od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 15 lub przekazać do Fundacji Bratnia Dusza – kontakt pod nr. tel.: +48 511 243 447 lub mail: [email protected]

 Fot. Maria Olszowska

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama