,,Bursztynowa królowa" Izabela zawładnęła sceną MCK Sokół

Wczoraj wieczorem w Nowym Sączu odbyła się prawdziwie muzyczna uczta. Sceną Małopolskiego Centrum Kultury ,,Sokół" wstrząsnął silny głos Izabeli Szafrańskiej. Artystka dała koncert promujący debiutancką płytę pt. ,,Z bursztynu".

Renault2

Wśród licznie zgromadzonych na sali można było dostrzec mocną grupę przedstawicieli rodzinnej miejscowości wokalistki - Lipnicy Wielkiej i gminy Korzenna, jednak nie zabrakło także fanów z innych części naszego regionu, jak i osób spoza niego.

Koncert był nastrojowy, pełen refleksji, ale i mocy. U niektórych śpiew Izy wywoływał gęsią skórkę, czy nawet łzy wzruszenia. Artystce towarzyszyło kilkunastu muzyków, w tym sam Marcin Partyka - kompozytor muzyki, która wypełniła debiutancką płytę lipniczanki.

Krążek ,,Z bursztynu" zawiera dwanaście utworów, utrzymanych w poetyckim nurcie i to one zabrzmiały podczas wczorajszego wydarzenia. Autorami tekstów, które można było usłyszeć, są: Mirka Szawińska, Małgorzata Wojciechowska, Justyna Holm, Jan Kondrak, Jan Wołek,  Janusz Kukuła, o. Wacław Oszajca, Grzegorz Tomczak, Grzegorz Walczak, Katarzyna Walentynowicz i Marcin Partyka, ale i sama Izabela Szafrańska.

Artystka rozpoczęła wydarzenie w nowosądeckim ,,Sokole" wykonaniem piosenki pt. ,,Stromą granią", która najbardziej ze wszystkich utworów z debiutanckiej płyty nawiązuje do miejsca pochodzenia 26-latki. Teledysk do utworu kręcony był na Sądeccyźnie, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Później usłyszeć można było między innymi ,,Niewinni jeszcze", ,,Aniele słabych", czy ,,Bursztynową królową", a przed każdym wykonaniem z ust wokalistki padało kilka zdań wprowadzenia.

Występ Izabeli zakończył się owacjami na stojąco ze strony publiczności. Do rąk artystki trafiły kwiaty i nie obyło się bez bisu.

Więcej na temat debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej, jej twórczości, ale i przygotowań do wczorajszego koncertu znajdziesz w wywiadzie z artystką TUTAJ.

fot. Mateusz Ptak - MCK Sokół

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.