Piękne chwile Marka Kozioła w Ekstraklasie

Marek Kozioł w wieku 32 lat staje się czołowym bramkarzem w piłkarskiej ekstraklasie. Były piłkarz i wychowanek Sandecji w I lidze wypromował się już kilka lat temu, ale na uznanie w najwyższej klasie rozgrywkowej czekał bardzo długo. Teraz w barwach Korony Kielce jest na fali i notuje znakomite statystyki.

Renault2

Dzisiaj drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego zremisowała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 0-0. Marek Kozioł zachował czyste konto już w 4 kolejnym spotkaniu. Niepokonany jest od 440 minut. W 15 jego ligowych meczach czyste konto zachowywał aż w ośmiu pojedynkach.

Marek Kozioł jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz, którą reprezentował (z którą przerwą na występy w Kolejarzu Stróże) aż do 2012 roku. Bardzo dobre występy w I lidze zaowocowały transferem do Zagłębia Lubin. Jednak w barwach drużyny z Dolnego Śląska zaliczył tylko dwa występy w ekstraklasie w ciągu 3 lat. Rola rezerwowego mu nie odpowiadała dlatego zdecydował się na krok w tył i wrócił do pierwszoligowej Sandecji, jednak gdy ta awansowała do ekstraklasy był akurat już piłkarzem Stali Mielec. Poprzedni sezon ponownie spędził w Sandecji będąc jednym z najlepszych bramkarzy I ligi. W ubiegłym roku w wieku 31 lat został piłkarzem ekstraklasowej Korony Kielce. Tym razem otrzymał szansę gry (od 8 kolejki) na najwyższym poziomie w Polsce i w pełni ją wykorzystuje.

fot. archiwum sandecja.com

 

Ptaszkowa: doroczne zimowe święto radości! [ZDJĘCIA]

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.