Biznesmen kontra urząd: prezydent miasta uważa, że pozew Marka Poremby jest bezzasadny

Biznesmen kontra urząd: prezydent miasta uważa, że pozew Marka Poremby jest bezzasadny

W kwietniu sądecki przedsiębiorca Marek Poremba złożył pozew przeciwko Urzędowi Miasta Nowego Sącza oraz firmie Konspol. Jego zdaniem doszło do zaniedbań przy przeprowadzeniu przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grottgera w Nowym Sączu. Działkę kupiła firma Konspol. Zdaniem prezydenta Ryszarda Nowaka pozew przedsiębiorcy jest bezpodstawny. 

O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

– Doszło do rażących zaniedbań. Po pierwsze naruszono procedury przetargowe, po drugie – nie było należytych wyjaśnień w sprawie stanu faktycznego i prawnego omawianej działki, po trzecie – działka została źle wyceniona, po czwarte – nie ma teraz dostępu do drogi publicznej prowadzącej do sąsiednich nieruchomości – wylicza Marek Poremba.

Sprzedaży działki od początku sprzeciwiało się dwóch sądeckich przedsiębiorców, w tym Marek Poremba. Pierwszy przetarg został odwołany. Ostatecznie, w drodze ustnego przetargu, miasto sprzedało Konspolowi działkę, a dokładnie wąską, 150-metrową drogę, będącą dojazdem do sąsiednich nieruchomości, za 6 mln zł.

– Prezydent Miasta Nowego Sącza uznał zarzuty przedstawione w przedmiotowym pozwie za bezzasadne, służące jedynie do kwestionowania wyniku przeprowadzonego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa przetargu. Równocześnie wskazuję, iż wszelka dokumentacja związana z niniejszą sprawą ma charakter procesowy i nie podlega udostępnieniu – informuje Renata Stawiarska z Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Fot. Z arch. DTS, Google Street View.

Share on twitter
Share on facebook