Sądeczanie podarowali 14 565 zł na rehabilitację Tomasza Brzeskiego!

Ponad 14,5 tysiąca złotych udało się zebrać organizatorom akcji sprzedaży cegiełek na rehabilitację Tomasza Brzeskiego. W akcję pomocy sądeckiemu sportowcowi włączyli się uczestnicy sobotniego koncertu inaugurującego Bezpieczne Wakacje.

wsb3

– Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu. Chciałam wszystkim podziękować za tę eksplozję dobra – mówi inicjatorka akcji Irmina Michałowicz – Hajduk.

Zbiórka pieniędzy, w której jedna cegiełka to 5 zł, a 5 zł oznacza 5 minut rehabilitacji, trwała od początku koncertu czyli od godz. 15 aż do 20. Udało się zebrać 14 565 zł.

–  Pojawiały się osoby oddające przysłowiowy ostatni grosz, aby pomóc. Nie zabrakło osób niepełnosprawnych, które rozumieją, że w chorobie ważny jest każdy grosz. Szczerze powiem, że dawno nie przeżyłam czegoś tak pozytywnego! Wszystkie zebrane pieniążki rozliczyliśmy wspólnie z rodziną Tomasza. Zostaną przelane na konto Caritas Diecezji Tarnowskiej. Caritas przekaże je na rehabilitację sportowca – przyznaje Irmina Michałowicz – Hajduk.

Akcję charytatywną wsparła między innymi Izabela Zatorska, mistrzyni Europy i wicemistrzyni świata w biegach górskich, przyjaciółka Tomasza Brzeskiego. W 2016 roku wspólnie zdobyli Elbrus.

– Tomasz Brzeski uczył nas nie tylko pływać. Uczy nas nieustannie, że wielkie serce jest najważniejsze. Niech szybko wraca do zdrowia, do swoich bliskich i do nas! – dodaje Irmina Michałowicz – Hajduk. 

Podczas 8. Zawodów w Skialpinizmie, które odbywały się 1 kwietnia  w Tatrach, sądecki biegacz górski, triathlonista, narciarz i kolarz przeżył dramatyczny wypadek. Zjeżdżając z dużą prędkością uderzył w skałę. Z poważnymi urazami głowy i twarzy trafił do szpitala, gdzie stoczył bój o życie. Dziś walczy o powrót do sprawności.

Rehabilitację Tomasza Brzeskiego można wesprzeć wpłatami na konto:

FUNDACJA NA RATUNEK, Świniarsko 512, 33-395 Chełmiec

Numer konta bankowego (Łącki Bank Spółdzielczy):

64 8805 0009 0047 9314 2000 0020

WAŻNE – konieczny dopisek „pomoc dla Tomka” lub #piatkadlatomka

 

Fot. UM NS. 

KOSECKI
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]