Sądeccy i kryniccy uczniowie przekraczają granice. Podsumowanie projektu "No Frontiers" in Education"

W dniach 1 do 4 czerwca dyrektorzy i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazalnych im. Jana Pawła II w Krynicy- Zdroju, I Liceum im. Jana Długosza z Nowego Sącza oraz przedstawiciele Urzędu  Miasta w Nowym Sączu gościli w Rumunii w ramach międzynarodowego projektu Erasmus+  „No Frontiers in Education” .

dts

Wyjazd miał charakter oficjalny i był podsumowaniem rezultatów projektu.

- Pierwsze spotkanie z rumuńskimi partnerami odbyło się w piątek 2 czerwca w hotelu Hebe w mieście Sîngeorz-Bai. W trakcie konferencji koordynatorzy projektu przedstawili szczegółowe sprawozdanie z realizacji wszystkich inicjatyw związanych z projektem oraz zaprezentowali materialne efekty działań poszczególnych partnerów: Polski, Rumunii i Norwegii. Były to: książka z konspektami lekcyjnymi dotyczącymi demokracji, demokratycznych przemian, historii przedsiębiorczości, rozwoju ekonomicznego w krajach postkomunistycznych i aktywnego obywatelstwa, broszura informacyjna opisująca przebieg projektu prezentująca poszczególne wyjazdy oraz płytka z prezentacjami multimedialnymi - mówi Helena Bukowiec z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy- Zdroju.

W drugim dniu pobytu delegacja polska miała możliwość zwiedzenia kopalni soli Salina Turda i miasta Cluj Napoca, a w nim instytucji związanych z demokracją.

Fot. Helena Bukowiec.

 

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.