Będzie remont kolejnej ulicy na osiedlu Helena [ZDJĘCIA]

Będzie remont kolejnej ulicy na osiedlu Helena [ZDJĘCIA]

Do szerokiej palety utrudnień drogowych na osiedlu Helena, doliczyć trzeba będzie niebawem działania związane na ulicy Dunajcowej. Prace rozpoczną się tam w najbliższy poniedziałek.

Zakres zaplanowanych w tym miejscu działań, to frezowanie nawierzchni oraz wykonanie wykopów pod montaż kanału deszczowego. Miejski Zarząd Dróg informuje, że przebieg tych prac został tak zorganizowany, aby nie zamykać całkowicie ulicy Dunajcowej. Ruch będzie odbywał jednym pasem jezdni i będzie on sterowany za pomocą systemu sygnalizacji świetlnej.

Miejski Zarząd Dróg

Duży zakres reorganizacji ruchu na osiedlu Helena wynika z działań PKP-PLK przy przebudowie linii kolejowej do Chabówki. Finalnie ma to być część projektu nazwanego „Podłęże-Piekiełko”. Na początku maja informowaliśmy o zamknięciu ulicy Dmowskiego.

Wcześniej natomiast pisaliśmy o skargach mieszkańców na chaos komunikacyjny przy ulicy Świętej Heleny, czy też zamieszaniu z  organizacją ruchu na Ściegiennego. Obie te kwestie bezsprzecznie wiążą się z wyłączeniem z użytku bardzo ważnej drogi, jaką jest Krakowska.

Kiedy dodamy fakt czasowego zamykania ulicy Starowiejskiej, czy obecne perypetie kierowców przy objazdach między innymi jezdnią Lachów Sądeckich, to mamy prawdziwy drogowy Armagedon na stosunkowo małej przestrzeni i w krótkiej perspektywie czasu.

Podobne doświadczenia mają choćby mieszkańcy osiedli Kaduk oraz Wólki, gdzie również trwa przebudowa ciągów kolejowych, co powoduje sporo codziennych utrudnień.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Rusza przebudowa wiaduktu na Węgierskiej [ZDJĘCIA]

 

 

 

Reklama