Rusza przebudowa wiaduktu na Węgierskiej [ZDJĘCIA]

Rusza przebudowa wiaduktu na Węgierskiej [ZDJĘCIA]

W październiku ubiegłego roku, kiedy zniknęły tory kolejowe nad ulicą Węgierską w Nowym Sączu, mieszkańcy oczekiwali terminu przebudowy wiaduktu. Prace z tym związane rozpoczynają się jutro.

Działania te są elementem modernizacji linii kolejowej do Chabówki, będącej częścią projektu „Podłęże-Piekiełko”, realizowanego przez PKP-PLK. Na pobliskich osiedlach Kaduk i Wólki trwają spore utrudnienia w ruchu drogowym, a także funkcjonują liczne objazdy. Przebudowywane są torowiska, zlikwidowane zostały niektóre przejazdy, a wszystko to według szacunkowego czasu prac ma potrwać około dwa lata. Najnowszą zmianą infrastrukturalną, będzie więc wiadukt na ulicy Węgierskiej.

Miejsce to cieszy się z jednej strony złą sławą, gdyż często blokowały się tam przejeżdżające ciężarówki. Tworzyło to niejednokrotnie ogromne utrudnienia i korki na jednej z głównych ulicy w Nowym Sączu. Z drugiej zaś strony pod wiaduktem powstał „serial na Węgierskiej”, czyli performance sztuki ulicznej. Jego autorem jest Mgr Mors, słynny sądecki artysta graffiti, który co jakiś czas tworzył tam nowe murale. Gdzie przeniesie on swoją plenerową galerię i czy w ogóle powstanie podobne miejsce? Tego jeszcze nie wiemy.

Według nieoficjalnych informacji, jakie uzyskaliśmy, to ruch samochodowy w tym miejscu będzie przebiegał dwukierunkowo. Utrudnienia związane z przebudową będą występować, jednak Miejski Zarząd Dróg zadbał o to, aby ulica Węgierska była w pełni przejezdna na tym odcinku.

Foto: Michał Śmierciak

Czytaj także: Głębokie wykopy przy wiadukcie w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Reklama