63 osoby z Małopolski z potwierdzoną infekcją koronawirusem

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech mieszkańców Małopolski. Jak informują pracownicy Oddziału ds. Mediów i Komunikacji Społecznej Biura Wojewody – chorobę stwierdzono u starszego mieszkańca Nowego Sącza, który będzie przebywał w izolacji domowej, u dwóch mężczyzn w sile wieku z Krakowa (jeden z nich pozostanie w izolacji domowej, drugi aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie), a także u mężczyzny w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

PROTGAST5

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 63 osób.

Jak informowaliśmy, sądeczanin u którego zdiagnozowano infekcję wywołaną przez koronawirusa to jeden z pracowników Sądeckich Wodociągów.

 Zgodnie z wymogami bezpieczeństwa jeszcze w trakcie wypoczynku otrzymał polecenie, by nie pojawiał się w pracy, pozostał w domu i zgłosił się do sanepidu – podkreśla Małgorzata Cygnarowicz z działu promocji spółki.

Na urlopach zagranicznych od 9 do 13 marca przebywało dwóch pracowników spółki wodociągowej. Z informacji posiadanych przez zarząd wynika, że żaden z tych pracowników po powrocie do Polski nie miał bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorstwem. Zgodnie z procedurami sanitarnymi jeszcze podczas pobytu za granicą otrzymali polecenie, by po powrocie z zagranicy nie przychodzili do pracy. Jedna z tych osób wykorzystała zaległy urlop, który trwał do 18 marca, a po jego zakończeniu została skierowana do telepracy. Druga osoba od razu została skierowana na kwarantannę. Dzisiaj tj. 26 marca jeden z tych pracowników przekazał informację przełożonym o tym, że jest zarażony koronawirusem i przebywa w swoim domu.

Sądeckie Wodociągi wprowadziły 13 marca procedury bezpieczeństwa i rygory sanitarne w kontaktach z klientami. Dodatkowo od 11 marca wszyscy pracownicy są informowani na bieżąco o obowiązujących procedurach profilaktyczno-sanitarnych związanych z zagrożeniem epidemicznym i bezwzględnym nakazie ich przestrzegania. Część osób pracuje w trybie zdalnym, a zatrudnieni w oczyszczalni ścieków pracują w specjalistycznej odzieży ochronnej – informuje Małgorzata Cygnarowicz.

Czytaj też:

WAŻNE! SĄDECKI SZPITAL PRZENOSI ODDZIAŁ ZAKAŹNY Z DĄBROWEJ DO NOWEGO SĄCZA

NIE PRZESTRASZ SIĘ, KIEDY Z ULICY USŁYSZYSZ PRZESTROGĘ [FILM]

ZMARŁ KS. ROMAN KOPACZ. BYŁY WIKARIUSZ BOBOWSKIEJ PARAFII BYŁ ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM

 

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]