Ważne! Sądecki Szpital przenosi Oddział Zakaźny z Dąbrowej do Nowego Sącza

Bardzo ważna informacja: od jutra (27 marca) Oddział Zakaźny Szpitala Specjalistycznego zostaje przeniesiony z Dąbrowej 1 na ul. Młyńską 5 (budynek pulmonologii - parter). Będą tam przyjmowani pacjenci wyłącznie z podejrzeniem choroby spowodowanej przez koronawirusa. 

PROTEUSSMARZ

Oddział Zakaźny sądeckiego szpitala do tej pory znajdował się w Dąbrowej. Decyzją dyrekcji,  w związku z epidemią,  zostanie przeniesiony do Nowego Sącza. Dzięki wprowadzonym zmianom personel będzie na miejscu.

- Coraz więcej zgłasza się do nas pacjentów, którzy podejrzewają u siebie zakażenie koronawirusem. Musimy być przygotowani na hospitalizowanie takich osób i mieć wydzielone odpowiednie miejsce. Do tej pory miejsce obserwacyjne było wydzielone, jednak powinno być ono pod ciągłą kontrolą personelu oddziału zakaźnego, który dotychczas oddalony był o 12  kilometrów - informuje Agnieszka Zelek, rzecznik prasowa sądeckiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego.

Pacjenci z podejrzeniem choroby spowodowanej przez koronawirusa na oddział zakaźny trafiają po wcześniejszej konsultacji lekarskiej, po badaniu i teście na grypę. Jeśli okaże się, że jest konieczność, aby pobrać wymaz niezbędny do wykonania testu pod kątem COVID 19 pacjent musi być hospitalizowany. Trafiają do szpitala przede wszystkim ci, którzy mają objaw duszności. Zazwyczaj jednak pacjenci wysyłani są na kwarantannę.

-Mimo zmiany miejsca, numer do oddziału zakaźnego podawany na plakatach dla osób podejrzewających u siebie zakażenie pozostanie taki sam. Punkt szczepień, znajdujący się przy oddziale zakaźnym w Dąbrowej również zostaje przeniesiony na ul. Młyńską 5 do budynku "bakteriologii" na parterze -  dodaje Agnieszka Zelek

Warto przypomnieć, że pierwszym krokiem gdy zauważamy u siebie objawy choroby powinien być telefon do stacji epidemiologiczno-sanitarnej lub na oddział zakaźny. 

fot: Klaudia Kulak

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.