Nie przestrasz się, kiedy z ulicy usłyszysz przestrogę [film]

Od kilku tygodni policjanci w całej Polsce mają sporo pracy w związku z działaniami zmierzającymi do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Funkcjonariusze między innymi kontrolują osoby objęte kwarantanną domową, o czym pisaliśmy TUTAJ. Rolą mundurowych jest także informowanie o zagrożeniu i nakłanianie do pozostania w domach.

wsb3

W wielu miejscach w Polsce od kilku dni rozbrzmiewa specjalny komunikat.

Od wtorku (24 marca) jest tak również w Nowym Sączu. Na ulicach zobaczyć można radiowóz Wydziału Prewencji sądeckiej Policji z mobilnym systemem nagłośnieniowym. W czasie przejazdu przez miasto, a także w pobliżu parków, bulwarów i innych często uczęszczanych miejsc emitowane jest przygotowane wcześniej nagranie.

W ten sposób policjanci apelują o pozostanie w domach i nie gromadzenie się. Przekonują, że ograniczenie kontaktu z innymi osobami zmniejsza ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Treść komunikatu, który można usłyszeć także w Nowym Sączu, brzmi następująco:

Tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej dwóch metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy, zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

fot. KMP w Nowym Sączu

film: KWP Kraków

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.