Zmarł ks. Roman Kopacz. Były wikariusz bobowskiej parafii był zakażony koronawirusem

Wczoraj (24 marca) zmarł ksiądz Roman Kopacz, proboszcz Drwini (powiat bocheński), który w latach 1989-1991 pełnił funkcję wikariusza w parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Był zakażony koronawirusem, miał też choroby towarzyszące. Od około tygodnia znajdował się w domowej kwarantannie.

Ks. Roman Kopacz pełnił obowiązki notariusza dekanatu Uście Solne, dlatego księża z tamtejszych parafii również zostali objęci kwarantanną.

,,W związku z objęciem kwarantanną księży posługujących w parafiach dekanatu Uście Solne, tj.: Cerekiew, Drwinia, Grobla, Niedzieliska, Okulice, Strzelce Wielkie, Szczurowa, Uście Solne, informujemy wiernych tychże parafii, by we wszelkich potrzebach duszpasterskich kontaktowali się telefonicznie ze swoimi księżmi proboszczami, oni zaś będą informować, jakie dalsze działania i w jaki sposób należy podjąć” – czytamy na stronie Diecezji Tarnowskiej.

Ks. Roman Kopacz urodził się 27 lutego 1961 roku w Jaśle. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i 25 maja 1986 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Jak podają przedstawiciele Diecezji Tarnowskiej – Jako wikariusz pracował w następujących parafiach: Gręboszów (od 26 czerwca 1986 roku), Bobowa (od 23 sierpnia 1989 roku) i Szczepanowice (od 1 września 2006). Od 1991 roku do 1999 roku pracował jako misjonarz na Ukrainie.

W 2000 roku został mianowany proboszczem parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Przybysławicach, a 7 lat później podjął rolę proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Drwini.

Sprawował także obowiązki notariusza dekanatu Uście Solne oraz był dekanalnym duszpasterzem małżeństw i rodzin.

– Informacje o dacie pogrzebu zostaną podane w późniejszym czasie – informuje ks. Łukasz Niepsuj, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.