Kryniczanie – spartanie rewelacyjni w biegu z przeszkodami

Ponad 3000 osób z 28 krajów wzięło udział w spartańskiej imprezie pod Jaworzyną, a i tak gospodarze pokazali, że z kryniczanami nie ma żartów. Trifecta Weekend – Spartan Race czyli najtrudniejszy bieg z przeszkodami przyciąga co roku do sądeckiego uzdrowiska tysiące biegaczy z całej Europy.

Wyścig odbywa się na trzech podstawowych dystansach: Sprint (5 km i ponad 20 przeszkód), Super (13 km i ponad 25 przeszkód) oraz Beast (20 km i ponad 30 przeszkód). A do pokonania są min. ścianki i siatki do wspinaczki, skoki przez przeszkody, wspinanie się po linie czy spacer z workiem piachu.

W tym roku, zawodnicy z Krynicy-Zdroju triumfowali na trzech dystansach. W wyścigu Super Łukasz Wójcik oraz Bartosz Bieś zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce. Łukasz drugi był też w Sprincie. Za to Beast w kategorii Open Men Individuals został całkowicie zdominowany przez Bartosza Biesia, Łukasza Wójcika oraz Arkadiusza Śliwę, którzy zajęli całe podium.

Spartan Race to również biegi dzieci. I w tym wypadku, kryniczanie pokazali się z jak najlepszej strony – Adrian Gomulec i Kacper Wójcik zdobyli 2 i 3 miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

W piątek, żona Łukasza Wójcika oraz Bartosz Bieś Arkadiusz Śliwa odebrali z rąk Dariusza Reśki, burmistrza Krynicy-Zdroju, pamiątkowe puchary, zaś Adrian Gomulec i Kacper Wójcik sportowe gadżety.