Plaża w Nowym Sączu to był strzał w dziesiątkę

Plaża nad Kamienicą przyciąga amatorów kąpieli wodnych i słonecznych, a także siatkówki plażowej. Okazała się strzałem w dziesiątkę.

Urządzona po obydwu stronach rzeki Kamienicy plaża ma powierzchnię około 0,25 ara – mówi Krzysztof Witowski, rzecznik prezydenta miasta. – W tym roku uzupełniono piasek o około 150 ton.

O bieżące utrzymanie i  o porządek w tym miejscu dbają pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na terenie plaży znajduje się boisko do siatkówki. Wyposażono ją także w ławki i kosze. Można też wypożyczyć leżak lub plażowy parasol.

Choć od początku lipca, miejsca tradycyjnie wykorzystywane przez sądeczan do kąpieli są patrolowane przez ratowników Sądeckiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego, plaża nie jest strzeżona i do rzeki plażowicze wchodzą na własną odpowiedzialność

Sądeczanie będą mogli korzystać z plaży do końca lata, a jeśli warunki pogodowe pozwolą, również w okresie wczesnej jesieni – zapewnia Krzysztof Witowski.

Koszt przygotowania plaży, a więc dowóz piasku i jego rozgarnięcie wyniósł 11 931 zł brutto.

fot. Tatiana Biela

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.