[FILM] Zobaczcie wzruszający spot Sądeckiego Hospicjum! To dar od znanego artysty

[FILM] Zobaczcie wzruszający spot Sądeckiego Hospicjum! To dar od znanego artysty

Spot zachęcający do przekazania 1% podatku na Sądeckie Hospicjum, to kolejny dar artysty Mateusza Ziółko dla nowosądeckiej placówki. Premiera klipu odbyła się podczas uroczystej gali 19. edycji Ziarnka Gorczycy. W listopadzie wokalista przekazał na rzecz Hospicjum 100 tysięcy złotych, które wygrał w jednym z programów telewizyjnych. Dzięki temu rozpoczęto budowę nowego skrzydła przy starym budynku placówki.

– Zawsze czuję się niezręcznie, jeśli gdzieś trzeba odbierać jakieś honory. To zupełnie nie o to chodzi. Jeżeli my robimy coś dla innych, to nie po to, żeby się tym szczycić, chwalić, tylko po to, żeby pomóc i to jest największa nagroda – mówił podczas listopadowej konferencji prasowej Mateusz Ziółko.

Na sobotnich (16 lutego) uroczystościach gali Ziarnka Gorczycy przyznał, że gdy słucha o wszystkich zasługach osób nominowanych do nagrody, o ich osiągnięciach i pracy, to czuje się niegodzien, by stać na scenie przed nimi. – Ja tylko śpiewam – dodał.

Spot, który chwyta za serce

– Czy choroba musi oznaczać koniec?  Czy cierpienie musi odebrać człowiekowi godność? Nie! Poznałem takich ludzi, którzy dzięki swoim wielkim sercom i trosce o drugiego człowieka, stworzyli miejsce wyjątkowe, gdzie każdy ma szansę na godne życie. Każdy człowiek zasługuje na to, aby nigdy nie został sam. Przekaż 1% na Sądeckie Hospicjum. Pomóż! – zachęca artysta Mateusz Ziółko.

Jak przyznał w rozmowie z ,,Dobrym Tygodnikiem Sądeckim” dyrektor Sądeckiego Hospicjum Mieczysław Kaczwiński, klip wywarł na nim duże wrażenie i jest wdzięczy Mateuszowi za serce, jakie nieustannie okazuje placówce.

– Powiem szczerze, że spot mnie bardzo wzruszył. Jest sfinansowany i zrobiony przez pana Mateusza Ziółko. To kolejny prezent, jaki Sądeckie Hospicjum od niego otrzymało – podkreślał.

https://www.facebook.com/SadeckieHospicjum/videos/286158968721947/

Wokalista Mateusz Ziółko związał się z Sądeckim Hospicjum, kiedy wygrywając w telewizyjnym show Polsatu „Twoja Twarz brzmi znajomo”, przekazał na rzecz nowosądeckiej placówki główną nagrodę – 100 tysięcy złotych. Wywalczył je znakomitym głosem i niebywałym talentem aktorskim. W finale programu śpiewał  piosenkę „A natural woman” Arethy Franklin. Jednak cała Polska do dzisiaj podziwia jego mistrzowskie wcielenie się w postać wybitnego artysty – Zbigniewa Wodeckiego. Wykonał wówczas utwór ,,Lubię wracać, tam gdzie byłem”, czym wszystkich wzruszył i dał złudzenie, jakby na scenie stał sam mistrz.

Wokalista przeprowadził się do Nowego Sącza w marcu ubiegłego roku. Stąd pochodzi jego żona Marianna Sokołowska i właśnie tu chce spędzić swoje życie. Został twarzą artystyczną Sądeckiego Hospicjum.

Podczas gali 19. edycji Ziarnka Gorczycy otrzymał wyjątkowy prezent, a później ponownie wcielił się w Zbigniewa Wodeckiego. O tym przeczytacie w artykule poniżej.

Nowy Sącz: Mateusz Ziółko dostał prezent i zaniemówił. Zaśpiewał Wodeckiego i polały się łzy

Reklama