Ziarnko Gorczycy: obraz Ryszarda Miłka zlicytowano za rekordową sumę

Ziarnko Gorczycy: obraz Ryszarda Miłka zlicytowano za rekordową sumę

Również w tym roku ceniony na całym świecie artysta-malarz, słynny pastelista z nowosądeckim rodowodem Ryszard Miłek oddał swój obraz na licytację, która odbyła się podczas 19. edycji Ziarnka Gorczycy (16 lutego). Pozyskane podczas niej pieniądze trafią do Sądeckiego Hospicjum, które obecnie jest w trakcie rozbudowy. 

Walka o dzieło szybko nabrała tempa, a z sali pojawiały się kolejne oferty zakupu za wyższą kwotę. Finalnie osiągnięto pięciocyfrową sumę. Co ciekawe, zwycięzca zlicytował na końcu sam siebie i zaproponował jedenaście tysięcy złotych za obraz. Po tym, już nikt ze śmiałków nie odważył się próbować swoich sił. Bezkonkurencyjny w tej materii okazał się być pan Jacek Sikora, założyciel firmy Vitberg, który kilkanaście minut wcześniej za działalność charytatywną został laureatem Ziarnka Gorczycy w kategorii: Stowarzyszenie, Firma. 

Rok wcześniej na gali Ziarnka Gorczycy obraz Miłka został zlicytowany za cztery tysiące złotych. Tegoroczny wynik jest bodajże najwyższym, jaki udało się osiągnąć w historii plebiscytu.

Ryszard Miłek to wiceprezes Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Honorowy Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Pastelistów NY i wielokrotny zdobywca prestiżowych nagród na całym świecie. Jego dominującą techniką jest pastel. Brał udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w Polsce, Europie, USA. Na swoim koncie ma prawie 100 wystaw indywidualnych. Dzieła Miłka znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w kilkunastu krajach. Jest też mistrzem sztuk walki. Trenował Muay Thai.

[Relacja z całej uroczystości Ziarnka Gorczycy —->TUTAJ]
Przeczytaj także —->NOWY SĄCZ: MATEUSZ ZIÓŁKO DOSTAŁ PREZENT I ZANIEMÓWIŁ. ZAŚPIEWAŁ WODECKIEGO I POLAŁY SIĘ ŁZY 

Reklama