Zmarł znany sądecki neurolog Zdzisław Jabłoński

Zmarł znany sądecki neurolog Zdzisław Jabłoński

Zdzisław Jabłoński, neurolog, pogrzeb

W sobotę, 18 czerwca, w wieku 68 lat zmarł Zdzisław Jabłoński. Był specjalistą neurologiem, a także rehabilitantem. Ukończył Akademię Medyczną w Krakowie. Pracował w przychodni kolejowej (obecnie Centrum Medyczne „Batorego”).

Założyciel Centrum Rehabilitacyjno-Medycznego „JAZMED” w Ptaszkowej. Był także Ordynatorem Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej Ośrodka Szkoleniowo-Rehabilitacyjnego im. Świętego Ojca Pio Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Przez wiele lat kierował Obwodem Lecznictwa Kolejowego PKP w Nowym Sączu. Był tam również szefem specjalistycznych poradni neurologicznych i rehabilitacyjnych. Znakomicie radził sobie z diagnozowaniem i terapią zarówno dzieci, jak i osób starszych.

–  Ma też znakomitą umiejętność skutecznego porozumiewania się z osobami, które ze swej natury mają bardzo utrudniony kontakt z otoczeniem. Niewątpliwą zaletą doktora Jabłońskiego jest również to, że potrafił zgromadzić wokół siebie znakomitych rehabilitantów oraz psychologów i „zarazić” ich swoim oddaniem dla pacjentów. Za namową doktora niektórzy zdecydowali się, by dla dobra osób przywracanych do zdrowia, każdego dnia dojeżdżać do pracy w Stróżach po kilkadziesiąt kilometrów nawet ze Starego Sącza, Krynicy-Zdroju czy Nowego Sącza – podała w czerwcu 2012 r. Gazeta Krakowska.

Uroczystości pogrzebowe Zdzisława Jabłońskiego rozpoczną się w czwartek, 23 czerwca o godz. 10.30 modlitwą różańcową w kaplicy cmentarnej w Ptaszkowej. Msza św. żałobna zostanie odprawiona o godz. 11.00.

Fot. Za ,,Nowa Encyklopedia Sądecka” Jerzego Leśniaka (2017)

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.