Pociąg Retro zawiezie was na Jarmark w Muszynie i Babie Lato w Bieczu

Pociąg Retro zawiezie was na Jarmark w Muszynie i Babie Lato w Bieczu

W najbliższy weekend, czyli 23 i 24 września, wielbiciele podróży zabytkowymi pociągami po malowniczych trasach będą mieli okazję połączyć wycieczkę do Muszyny i Biecza z udziałem w lokalnych imprezach. Skład pociągu zestawiony będzie z historycznego, w pełni sprawnego parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów z lat 1925-1963. Wszyscy chętni będą mogli także obejrzeć zabytkowy parowóz i wagony oraz zwiedzić je od środka . 

-Trasa przejazdu z Nowego Sącza do Muszyny wiedzie malowniczą Doliną Popradu wzdłuż granicy polsko-słowackiej – mówi Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, głównego organizatora imprezy.  – Celem podróży będzie wizyta na Jarmarku w Muszynie, międzynarodowej imprezie obejmującej m.in. pokazy historyczne, degustacje kulinarne, stoiska z tradycyjnymi wyrobami oraz wiele innych atrakcji.

Podczas postoju w Piwnicznej-Zdroju, między godziną 11. a 11:22, wystąpi orkiestra dęta, zaś w Żegiestowie, pomiędzy 11:45 i 12:30, obędzie się piknik peronowy.

-Dodatkowo, dla uczestników wydarzenia przewidziano zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego oraz udział animatorów w historycznych strojach, którzy opowiedzą o najciekawszych atrakcjach turystycznych regionu – zachęca Łukasz Wideł.

W niedzielę, 24 września skład przejedzie trasą z Nowego Sącza do Biecza.

– Jego celem będzie impreza z okazji pożegnania lata, czyli Bieckie Babie Lato na rynku średniowiecznego miasta. Przyjazd do Biecza będzie wspaniałą okazją do obejrzenia unikatowej, średniowiecznej zabudowy miasta, czy też spotkania z katem w Muzeum Ziemi Bieckiej.

Z myślą o uczestnikach Jarmarku Muszyńskiego, skład wykona dwa dodatkowe kursy na trasie z Muszyny do Krynicy i do Żegiestowa. Przejazdy będą ogólnodostępne: odjazd z  Muszyny o 13:18 i 15:03.

Aby ułatwić dojazd na imprezę, skład wykona także dodatkowy, ogólnodostępny kurs w relacji Biecz – Gorlice – Biecz. Odjazd pociągu z Biecza o 13:34, odjazd z Gorlic o 14:19.

fot. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook