Wyższa Szkoła Biznesu – NLU. Trzydzieści lat. 17 tysięcy dyplomów. To miejsce ma moc

Wyższa Szkoła Biznesu – NLU. Trzydzieści lat. 17 tysięcy dyplomów. To miejsce ma moc

30-lecie WSB-NLU Nowy Sącz, zjazd absolwentów

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University ma trzydzieści lat. Jej założyciel, wieloletni rektor, a obecny Prezydent Uczelni – dr Krzysztof Pawłowski ma 75 lat i doczekał się kilkunastu tysięcy dzieci, bo każdego z absolwentów uczelni zwykł nazywać swoim dzieckiem, zaś w księdze dyplomów WSB-NLU jest już 17 tysięcy wpisów. Obecny rektor – Dariusz Woźniak ma natomiast powód do dumy, bo pobił rekord.

Ten rok akademicki rozpoczyna z nami ponad trzy tysiące nowych studentów i słuchaczy. Oznacza to, że na uczelni mamy prawie 5 600 studentów i słuchaczy. To rekord.  Można doszukiwać się różnych przyczyn, a ja osobiście największą wagę przywiązuję do proroctwa doktora Krzysztofa Pawłowskiego, który kilka lat temu życzył mi pobicia rekordu z roku 2007 – mówił rektor dr Dariusz Woźniak.

Jestem zachwycony, zdumiony i wzruszony. Liczba studentów jest o 1,5 tysiąca wyższa niż w najlepszym okresie, gdy prowadziłem WSB – NLU. To ogromny sukces – chwalił Prezydent Uczelni.

W kampusie przy ulicy Zielonej w Nowym Sączu świętowano wczoraj nie tylko 30. inaugurację roku akademickiego.

Jednym z punktów programu uroczystości była Premiera książki „Pawłowski”. Biografia założyciela WSB-NLU spisana wspólnie przez tandem Krzysztof Pawłowski & Adam Szymczak  trafi do rąk Czytelników dzięki wydawnictwu RTCK. Jak wczoraj oznajmił Prezes Zarządu Fundacji RTCK , Kamil Zbozień – choć wysyłka książek rozpocznie się 24 listopada, warto zamówić egzemplarz już teraz. Padła obietnica, że książki zamówione w przedsprzedaży, będą opatrzone autografem Krzysztofa Pawłowskiego.

Okrągły jubileusz uczelni stał się pretekstem dla zjazdu absolwentów. Przyjechało ich do Nowego Sącza blisko pięciuset. Wzruszające spotkanie gości z „tatą” – rektorem Pawłowskim oraz z kolegami ze studenckich lat, przeniosło się najpierw z auli na korytarz, później pod uczelniany dzwon, który jest wierną repliką Dzwonu Wolności z Filadelfii i na schody gmachu „C”, gdzie wszyscy mogli stanąć do pamiątkowej fotografii. Pogawędki i wspomnienia trwały do późnej nocy w  klubie La Rocca, gdzie zorganizowano after-party.

Mówię mniej wyraźnie i wolniej po udarze z 2019 roku. Z pamięcią jest u mnie krucho, lub bardzo krucho, więc mam do was prośbę. Niech ci, którzy potrafią się modlić, pomodlą się za moje zdrowie, bo za pięć lat będę obchodził osiemdziesiątkę, a chcę się znów z wami spotkać – prosił z uśmiechem doktor Pawłowski.

Wyższa Szkoła Biznesu -NLU kształci psychologów, specjalistów w zakresie zarządzania oraz informatyków. Wykłady odbywają się w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim. Uczelnia realizuje swoją misję nie tylko na Sądecczyźnie, choć tu bije jej „serce”. Ma swoje oddziały w Tarnowie, Krakowie, Raciborzu, w Radomiu, Kielcach, Wrocławiu i w Warszawie.

Gośćmi jubileuszu WSB-NLU byli przedstawiciele lokalnych samorządów, parlamentarzyści i delegaci firm współpracujących ze szkołą. Reprezentujący samorząd województwa Marszałek Witold Kozłowski przyjechał na uroczystość z symbolicznym podziękowaniem dla Krzysztofa Pawłowskiego.

Gdyby nie to, że 30 lat temu wizjoner, doktor Krzysztof Pawłowski zdecydował się ta odważny krok, nie byłoby dziś tej uczelni, nie byłoby też głośno o Nowym Sączu, bo trzeba zaznaczyć, że dzieło Krzysztofa Pawłowskiego ma olbrzymie znaczenie dla promocji miasta i całego regionu. W imieniu Samorządu Województwa Małopolskiego dziękuję Panu Prezydentowi za to wszystko i przekazuję Złoty Medal Polonia Minor – powiedział marszałek.

Uroczystość była też okazją do wręczenia wyróżnień pracownikom dydaktycznym i administracyjnym. Gratulacje przyjmowali prof. dr hab. Natalia Potoczek, Adrianna Othmani, Artur Kornatka, Aneta Janus, Piotr Cichoński, Natalia Gut, oraz w związku z nominacją na stanowisko profesora uczelni – dr Maria Sidor.

Wyróżnienia za owocną partnerską współpracę odebrali z rąk rektora delegaci z firm Fakro, Konspol, Newag, Wiśniowski, Zet-Transport, oraz Uzdrowiska Krynica – Żegiestów i Sądeckiej Izby Gospodarczej.

zdjęcia: Justyna Szczypuła, DZ, IK

 

Czytaj też:

Sześć przykazań Rektora Krzysztofa Pawłowskiego

Nowa inwestycja WSB-NLU. Powstaje kompleks, który zaspokoi wszystkie potrzeby studentów

Ponad 5600 studentów i słuchaczy ma WSB-NLU. Tak dobrze nie było nigdy

 

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama