Ponad 5600 studentów i słuchaczy ma WSB-NLU. Tak dobrze nie było nigdy

Ponad 5600 studentów i słuchaczy ma WSB-NLU. Tak dobrze nie było nigdy

studenci, ilustracyjne

Polska uczelnia z nowym rekordem. Już wiemy, że tegoroczna rekrutacja na semestr jesienno-zimowy będzie rekordowa dla Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University nie tylko w kontekście rekrutacyjnym.

Nowosądecka uczelnia, czyli  WSB-NLU osiągnęła historyczny wynik, przyciągając aż kilka tysięcy nowych studentów i słuchaczy. Jak to możliwe, że w kilkudziesięciotysięcznym mieście znalazło się tylu chętnych do studiowania? Prześwietlamy sukces uczelni krok po kroku.

Rekord pobity… znowu!

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, bo tak brzmi pełna nazwa uczelni, przyciągnęła w tym semestrze ponad 5,6 tys. słuchaczy i studentów. Nowych studentów i słuchaczy, którzy zasilą poczet WSB-NLU będzie nieco ponad 3 000. To znacznie więcej chętnych niż było to w zeszłym roku akademickim.

Ten niecodzienny wynik nie jest jednak wyjątkowo szokujący dla włodarzy uczelni. Kadra dydaktyczna WSB-NLU już od kilku lat jest znakomicie przygotowana do przyjęcia nawet większej liczby chętnych. Z tego też powodu rekrutacja, mimo iż na niektórych kierunkach osiągnęła finisz, cały czas jest kontynuowana.

– 30-letnie doświadczenie pokazuje, że Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University wie, w jaki sposób kształcić i motywować swoich studentów. Zatrudnienie profesjonalistów, innowacyjne podejście do nauczania, nowoczesne metody kształcenia oraz możliwość uczenia na odległość, to kwestie, które przesądzają o sukcesie – mówi dziekan WSB-NLU dr Jerzy Choroszczak..

Ogromny sukces marketingowy to rezultat szeroko zakrojonej akcji reklamowej, która przyczyniła się do spopularyzowania uczelni w całej Polsce, a także bardzo dobre opinie obecnych studentów i absolwentów. Można jednak zadać pytanie, dlaczego w mieście średniej wielkości powstała tak duża placówka, przyciągająca chętnych z całej Polski? Odpowiedzią na to pytanie jest wiodący tryb dydaktyczny, który skupia się na nauczaniu online. To zaś sprawia, że studenci WSB-NLU realizują zajęcia w trybie zdalnym, bez konieczności częstego osobistego stawiennictwa w murach uczelni.

Magnes na studentów

Szkoła wyższa charakteryzuje się otwartym podejściem do studentów i wysoką innowacyjnością świadczonych usług dydaktycznych. Rekrutacyjny rekord frekwencyjny nie jest dziełem przypadku, a ustawicznej i regularnej pracy ze studentami. WSB-NLU charakteryzuje się szeroką ofertą studiów wyższych. W ramach funkcjonowania uczelni uruchomiono kilkadziesiąt zróżnicowanych kierunków studiów, zarówno na poziome studiów  licencjackich, magisterskich, inżynierskich, jak i podyplomowych. Na nowosądeckiej Wyższej Szkole Biznesu można pogłębiać swoją wiedzę z zakresu zarządzania, psychologii czy informatyki. Istotnym wyróżnikiem działalności szkoły jest oparcie strategii działania na dwóch filarach:

  1. Synergiczne podejście do nauczania. Proces dydaktyczny ma być wartościowy zarówno dla studenta, jak i dla uczelni, która zyskuje na prestiżu pomagając swoim studentom dążyć do doskonałości intelektualnej.
  2. Praktyczne aspekty kształcenia. Kadra dydaktyczna składa się w głównej mierze z praktyków, pracowników firm i organizacji. Pozwala to na wypracowanie metodyki kładącej nacisk na aktywizację praktyczną studenta.

Akademia w chmurze

Innowacyjne podejście uczelni związane jest z wykorzystywaniem nowoczesnych zdobyczy technologicznych. WSB-NLU korzysta z systemu Cloud Academy, umożliwiającego sprawne zarządzanie podmiotem oraz niezawodną realizację nauczania online. Korzystanie z tego typu platform nie jest żadnym novum w kontekście funkcjonowania nowosądeckiej szkoły wyższej.

Nowoczesne technologie informatyczne na WSB-NLU są wdrażane już od ponad 20 lat, co zaś sprawia, że uczelnia jest jednym z pionierów w tym aspekcie. CloudA umożliwia przeprowadzenie niemalże każdego procesu, związanego z funkcjonowaniem uczelni, w pełnym trybie online. „Akademia w chmurze” to m.in. elektroniczny obieg dokumentów, wirtualny dziekanat czy zdalny system rekrutacyjny.

Cyfryzacja na każdym kroku

Sytuacja pandemiczna wymusiła przeorientowanie trybu edukacji ze stacjonarnego na hybrydowy, bądź w pełni zdalny. Znacząca większość uczelni przeszła na zdalny tryb nauczania niejako z przymusu. Wiele szkół wyższych nie zdało tego egzaminu, co przełożyło się na realny spadek prestiżu uczelni.

– Cyfryzacja i rozwój to pojęcia, które są nam bardzo bliskie. Nie osiadamy na laurach, tylko nieustannie brniemy do przodu, oferując naszym studentom to, co dla nich najlepsze. Odpowiadamy nie tylko na potrzeby rynku pracy, ale także – a może nawet przede wszystkim – na to, czego potrzebują studenci WSB-NLU. Zdajemy sobie sprawę, że gdyby nie oni i ich ogromne zaufanie, którym otaczają nas od 30 lat, nie byłoby naszej placówki – dodaje dziekan uczelni.

Inaczej było w przypadku WSB-NLU, która jeszcze długo przed pandemią koronawirusa funkcjonowała w trybie online. Przejście na kształcenie na odległość, które de facto było realizowane przez wiele lat, obyło się bez komplikacji. Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć zdalnych. W momencie, gdy większość uczelni nie mogła się zaadaptować do nowych warunków, WSB-NLU radziła sobie nad wyraz dobrze. To kolejny dowód na to, że rekordowa rekrutacja w roku akademickim 2021/2022 nie jest dziełem przypadku.

Przeczytaj także:

https://www.dts24.pl/nowa-inwestycja-wsb-nlu-powstaje-kompleks-ktory-zaspokoi-wszystkie-potrzeby-studentow/?swcfpc=1

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama