GENIALNI LOKALNI GLOBALNI. Nominowany Wojciech Knapik

Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz prezes Starosądeckiej Fundacji Kultury. Z wykształcenia geograf (UJ w Krakowie). Zdobył też tytuł MBA w WSB-NLU w Nowym Sączu. Wojciech Knapik jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Pannonica, organizowanego od 2013 r w Barcicach.

wsb3

W roku 2018 zrealizował szeroko odnotowaną w Polsce i poza jej granicami kolejną edycję imprezy, która od European Festivals Association w Brukseli otrzymała prawo do używania specjalnego znaku „Remarkable Festival” („Niezwykły Festiwal”), przyznawanego za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury.

Jest również pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu Bonawentura w Starym Sączu. Od 2013 r organizuje (jako kontynuator) Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, umacniając pozycję Starego Sącza jako istotnego ośrodka kulturalnego. W ubiegłym roku „Gazeta Krakowska” przyznała mu tytuł Człowieka Roku w kategorii Kultura. Z Sądecczyzną związany jest od 30 lat. - Tu jest mój dom, tu urodziły się moje dzieci – mówi amator muzyki, sztuki współczesnej, podróży, górskich wędrówek i kajaków.

Aby oddać głos na Wojciecha Knapika kliknij --->TUTAJ i przejdź na dół strony, gdzie znajduje się głosowanie. 

Genialni Lokalni Globalni - głosowanie rozpoczęte! Wybierz swojego faworyta

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.