Genialni Lokalni Globalni - ostatnie godziny głosowania!

Wśród piętnastu nominowanych w Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej znaleźli się aktorzy, muzycy, plastycy, pisarze i wydawcy. Kto zostanie laureatem GLG, zdecyduje kapituła konkursu, ale głos w sprawie należy też do internautów. Nasi Czytelnicy w internetowym głosowaniu wyłonią także zdobywcę Nagrody Publiczności GLG.

Kapituła Rankingu Genialni Lokalni Globalni, któremu patronuje wybitna aktorka filmowa i teatralna rodem z Kosarzysk, spośród 21 nadesłanych zgłoszeń wybrała 15 nominowanych do nagrody.  Wśród nich znaleźli się: Antoniusz Dietzius, Krzysztof Dziurbiel, Weronika Gogola, Wojciech Knapik, Joanna Kulig, Antoni Malczak, Filip Pławiak, Jakub Polaczyk, Agnieszka Rogóz, Izabela Szafrańska, Monika Sznajderman, Anna Szuflicka, Georg Weiss, Kamil Zbozień i Adam Ziemianin. Informacje o każdym można znaleźć poniżej, "klikając" w imię i nazwisko nominowanego. 

Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem", a potem - ZAGŁOSUJ.

Na swojego kandydata można głosować od 7 marca  do 21 marca do godz. 23.59. Wspólny głos internautów jest równoznaczny z głosem jednego członka kapituły, którą tworzą: dr Monika Bryl, Anna Florek, Maria Ekier, Katarzyna Gajdosz-Krzak, Agnieszka Kilańska-Cypel, Wojciech Knapik, Ryszard Kruk, Krzysztof Kuliś, dr Maria Molenda, Wojciech Molendowicz, Dariusz Prończuk, Rafał Skąpski, Karol Szafraniec, Agnieszka Szling. Internetowe głosowanie wyłoni również zdobywcę Nagrody Publiczności GLG.

***

- Zakwalifikowani do kolejnego etapu to zarówno osoby o ugruntowanym już dorobku, jak i takie, które znajdują się na początku  zdobywania rynków ogólnopolskich i globalnych. We wspomnianej piętnastce są osoby, które reprezentują szeroką gamę i różne formy aktywności artystycznej, ze sporymi sukcesami odnotowanymi w minionym roku - mówi Ryszard Kruk, prawnik zakochany w Sądecczyźnie, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny, pomysłodawca Rankingu i członek kapituły. - Aktualnie w skład Kapituły wchodzi czternaście osób, z czego siedem wywodzi się z Sądecczyzny, a pozostała siódemka ogląda sukcesy Sądeczan z perspektywy warszawskiej. W jej składzie równo reprezentowane są obie płcie. Z dumą podkreślamy, że zgodziły się w jej pracach uczestniczyć córki patronki rankingu. Każdego roku Kapituła będzie poszerzana o trzech laureatów rankingu. Z tego powodu członkom Kapituły przysługuje bierne i czynne prawo wyborcze, oczywiście z wyjątkiem głosowania na siebie - wyjaśnia Kruk. 

Ranking GLG im. Danuty Szaflarskiej jest inicjatywą społeczną, której celem jest doroczne wyróżnianie i promowanie związanych z Sądecczyzną artystów oraz twórców wybitnych współczesnych wydarzeń artystycznych, które miały miejsce w minionym roku i które zostały dostrzeżone oraz docenione w Polsce, a także poza nią.

Inicjatywę wspierają organizacyjnie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, redakcja „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny. Zakres tematyczny Rankingu obejmuje dokonania artystyczne oraz wydarzenia, zarówno jednostkowe, jak i cykliczne w następujących dziedzinach: muzyka, teatr, taniec, film, literatura, sztuki wizualne i performatywne, architektura, moda i wzornictwo oraz sektory kreatywne, w tym nowe media, multimedia i gry video, inne pokrewne z wcześniej wymienionymi i interdyscyplinarne.

12 comments

  1. Krzysztof 17 Marzec, 2019 at 12:08 Odpowiedz

    Danuta Szaflarska zawsze będzie ikoną polskiej sztuki. Jej niebywaly talent i wdzięk pozwalał na uwodzenie widza w każdej roli bez względu na mijający czas. Niezwykła czarodziejka sceny i ekranu !

  2. Klaudiusz 21 Marzec, 2019 at 23:54 Odpowiedz

    Najslabszy uczestnik wygral nagrode publicznosci. Nie pisze ze, ze nic nieosiagnal, ale Londyn odwiedza czesciej wiele osob, chociazby pracownicy LOT-u…

Wypowiedz się w tej sprawie