Genialni Lokalni Globalni – ostatnie godziny głosowania!

Wśród piętnastu nominowanych w Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej znaleźli się aktorzy, muzycy, plastycy, pisarze i wydawcy. Kto zostanie laureatem GLG, zdecyduje kapituła konkursu, ale głos w sprawie należy też do internautów. Nasi Czytelnicy w internetowym głosowaniu wyłonią także zdobywcę Nagrody Publiczności GLG.

Kapituła Rankingu Genialni Lokalni Globalni, któremu patronuje wybitna aktorka filmowa i teatralna rodem z Kosarzysk, spośród 21 nadesłanych zgłoszeń wybrała 15 nominowanych do nagrody.  Wśród nich znaleźli się: Antoniusz Dietzius, Krzysztof Dziurbiel, Weronika Gogola, Wojciech Knapik, Joanna Kulig, Antoni Malczak, Filip Pławiak, Jakub Polaczyk, Agnieszka Rogóz, Izabela Szafrańska, Monika Sznajderman, Anna Szuflicka, Georg Weiss, Kamil Zbozień i Adam Ziemianin. Informacje o każdym można znaleźć poniżej, „klikając” w imię i nazwisko nominowanego. 

Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem”, a potem – ZAGŁOSUJ.

Na swojego kandydata można głosować od 7 marca  do 21 marca do godz. 23.59. Wspólny głos internautów jest równoznaczny z głosem jednego członka kapituły, którą tworzą: dr Monika Bryl, Anna Florek, Maria Ekier, Katarzyna Gajdosz-Krzak, Agnieszka Kilańska-Cypel, Wojciech Knapik, Ryszard Kruk, Krzysztof Kuliś, dr Maria Molenda, Wojciech Molendowicz, Dariusz Prończuk, Rafał Skąpski, Karol Szafraniec, Agnieszka Szling. Internetowe głosowanie wyłoni również zdobywcę Nagrody Publiczności GLG.

Nominowani do Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej:

***

– Zakwalifikowani do kolejnego etapu to zarówno osoby o ugruntowanym już dorobku, jak i takie, które znajdują się na początku  zdobywania rynków ogólnopolskich i globalnych. We wspomnianej piętnastce są osoby, które reprezentują szeroką gamę i różne formy aktywności artystycznej, ze sporymi sukcesami odnotowanymi w minionym roku – mówi Ryszard Kruk, prawnik zakochany w Sądecczyźnie, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny, pomysłodawca Rankingu i członek kapituły. – Aktualnie w skład Kapituły wchodzi czternaście osób, z czego siedem wywodzi się z Sądecczyzny, a pozostała siódemka ogląda sukcesy Sądeczan z perspektywy warszawskiej. W jej składzie równo reprezentowane są obie płcie. Z dumą podkreślamy, że zgodziły się w jej pracach uczestniczyć córki patronki rankingu. Każdego roku Kapituła będzie poszerzana o trzech laureatów rankingu. Z tego powodu członkom Kapituły przysługuje bierne i czynne prawo wyborcze, oczywiście z wyjątkiem głosowania na siebie – wyjaśnia Kruk. 

Ranking GLG im. Danuty Szaflarskiej jest inicjatywą społeczną, której celem jest doroczne wyróżnianie i promowanie związanych z Sądecczyzną artystów oraz twórców wybitnych współczesnych wydarzeń artystycznych, które miały miejsce w minionym roku i które zostały dostrzeżone oraz docenione w Polsce, a także poza nią.

Inicjatywę wspierają organizacyjnie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu, redakcja „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny. Zakres tematyczny Rankingu obejmuje dokonania artystyczne oraz wydarzenia, zarówno jednostkowe, jak i cykliczne w następujących dziedzinach: muzyka, teatr, taniec, film, literatura, sztuki wizualne i performatywne, architektura, moda i wzornictwo oraz sektory kreatywne, w tym nowe media, multimedia i gry video, inne pokrewne z wcześniej wymienionymi i interdyscyplinarne.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.