W tym roku w Nowym Sączu nadal będzie można otrzymać darmową pomoc prawną

Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku w Nowym Sączu można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. W mieście działają trzy punkty, w których bez żadnych opłat otrzymamy poradę od adwokata lub radcy prawnego.

Dwa takie punkty znajdują się przy ul. Nawojowskiej 17a na osiedlu Milenium. Z bezpłatnej pomocy można tam skorzystać przez pięć dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 12:00 pomocą służą radcy prawni, a w godz. 13:00 – 17:00 spotkać się można z adwokatami.

Trzeci punkt nieodpłatnej pomocy prawnej również funkcjonuje przez pięć dni w tygodniu. Jest prowadzony przez Stowarzyszenie Sursum Corda i znajduje się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Żywieckiej 13. Z porad adwokatów możemy tam skorzystać  w poniedziałek w godz. 16:10-20:10 oraz od wtorku do piątku w godz. 15:10-19:10.

Bezpłatną pomoc prawną (na etapie przedsądowym) w wymienionych wyżej punktach otrzymają: osoby, które ukończyły 65 lat, posiadacze Karty Dużej Rodziny, młodzież do 26. roku życia, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej, zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną, kobiety w ciąży (w zakresie związanym z ciążą i urodzeniem dziecka), a także weterani i kombatanci.

Konieczne jest wcześniejsze przedstawienie dokumentu, na podstawie którego ma być udzielana porada prawna.

TUTAJ znaleźć możesz pełny harmonogram pracy adwokatów i radców prawnych.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.