Strażacy z Biegonic rozpoczęli rok z nowym sprzętem

Defibrylator, torba PSP R-1, szyny Kramera i deska do transportu to sprzęt, który bez wątpienia pomoże strażakom z OSP Nowy Sącz - Biegonice w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Wszystko to druhowie otrzymali w ubiegłym tygodniu z rąk prezydenta Ryszarda Nowaka.

Renault2

Do biegonickiej jednostki należy wielu absolwentów kierunków ratownictwa medycznego. Część druhów ochotników pracuje na co dzień w karetkach pogotowia ratunkowego i zawodowej straży pożarnej, jednak świetne wyszkolenie to nie wszystko. Do szybkiego i efektywnego działania niezbędne jest także nowoczesne wyposażenie.

Strażacy z OSP Nowy Sącz - Biegonice najbardziej ucieszyli się z defibrylatora. Jak przyznaje naczelnik Krzysztof Wolak, jednostka jeszcze nie posiadała takiego urządzenia, a z pewnością przyda się ono w akcjach.

Miasto otrzymało sprzęt w ramach "Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Ministerstwa Sprawiedliwości".

fot. UM Nowego Sącza

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.