W Nowym Sączu rośnie pierwszy w Polsce salon aut elektrycznych

Pod koniec czerwca 2017 wbito w ziemię pierwszą łopatę pod budowę salonu samochodów elektrycznych w Nowym Sączu. Będzie to pierwszy taki salon w Polsce – informuje portal AutaElektryczne.pl.

Po polskich drogach jeździ około tysiąc samochodów z napędem elektrycznym i choć to bardzo mało, z rynku motoryzacyjnego docierają wieści, z których można wnioskować, że i w naszym kraju i na całym świecie takich aut będzie coraz więcej.

Koncern Volvo od 2019 r. zapowiada produkcję wyłącznie samochodów z napędem elektrycznym i hybryd. Volkswagen do 2020 r. chce wypuścić 30 modeli elektrycznych. Swoje nowe modele “na prąd” zapowiadają też Audi, BMW, Mercedes i Jaguar.

W salonie aut elektrycznych w Nowym Sączu będzie można obejrzeć i wypróbować i kupić ekologiczne samochody wielu producentów.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest firma nowosądecka – dostawca aut elektrycznych, stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz elektrowni słonecznych.

Stację ładowania samochodów elektrycznych już mamy w okolicy.

Mamy też w mieście ludzi, przekonanych, że TANKOWANIE JEST PASSÉ…

fot. ilustracyjne: pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.