W Nowy Rok strażacy kilkukrotnie walczyli z żywiołem

1 stycznia nie dla wszystkich był dniem spokojnego świętowania nadejścia nowego roku. Tuż po północy strażacy interweniowali w związku z pożarami w Zabrzeży (gmina Łącko) i w Nowym Sączu, a w południe gasili ogień w Chełmcu.

wsb3

Do miejscowości Zabrzeż zadysponowano strażaków już minutę po północy. Więcej informacji TUTAJ.

O godzinie 00:54 skierowano funkcjonariuszy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz druhów z OSP Biegonice do Nowego Sącza na ulicę Gorczańską, gdzie na łące płonęły cztery bele siana. Na szczęście ogień nie zagrażał żadnym budynkom. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały godzinę.

Około godziny 12.49 zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu do Chełmca na ulicę Limanowską. Płonęła tam drewniana konstrukcja wiaty i składowane pod nią płyty wiórowe. Ogień zagrażał pobliskiej hali.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar, a także sprawdzili kamerą termowizyjną i detektorem wielogazowym pomieszczenia hali. Ich działania trwały niecałą godzinę.

- Zerwano klej z siatką ociepleniową z części ściany hali celem odkrycia stopionego styropianu i przelaniu go prądem wody - informują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie instalacji elektrycznej.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.