Sądecczyzna: pierwsze strażackie działania w 2020 roku już minutę po północy

Do pierwszych działań w 2020 roku sądeccy strażacy zostali zadysponowani już 1 stycznia – minutę po północy. W miejscowości Zabrzeż (gmina Łącko) w pobliżu zabudowań paliło się 20 bel słomy.

Pożar zagrażał pobliskiej stodole oraz innym obiektom. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się bele słomy oraz jednego w obronie stodoły. Wodę dowożono do miejsca pożaru z hydrantu oddalonego o około 3 km – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Kiedy udało się ugasić ogień, strażacy przerzucali i przelewali wodą pozostałości. Sprawdzili także pobliskie zabudowania za pomocą kamery termowizyjnej, nie stwierdzając żadnego zagrożenia.

Działania dwudziestu strażaków z sześciu zastępów z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko oraz OSP Czerniec trwały trzy godziny. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.