W grudniu będzie dodatkowa niedziela handlowa

W trzy grudniowe niedziele będziemy mogli zrobić zakupy. Rząd podjął taką decyzję, chcąc, by klienci galerii handlowych rozłożyli zakupy w czasie. W ostatnim miesiącu roku zazwyczaj tłumnie poszukujemy świątecznych prezentów, zwłaszcza w dni wolne od pracy.

W środę (25 listopada) opublikowano projekt ustawy, która umożliwi wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej 6 grudnia.

– Wydaje się, że ta jedna niedziela poprawi komfort, rozładowując potencjalny tłok, jaki mógłby się pojawić w galeriach handlowych – mówił podczas wczorajszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Mamy zapewnienie ze strony handlu, że pewien reżim sanitarny, który oczekujemy, będzie pilnowany. Mamy szczególny okres zbliżających się świąt i jak wszyscy wiemy doskonale, to jest też okres związany z zakupami, z przygotowaniem, z prezentami – wyjaśniał.

W związku z tą decyzją w grudniu czekają nas aż trzy niedziele handlowe: 6, 13 i 20 grudnia. Warto w związku z tym nie zostawiać świątecznych zakupów ,,na ostatnią chwilę”.

Przypomnijmy, że ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.