Tragiczny wypadek w Chomranicach: kierowca był pod wpływem alkoholu

Tragiczny wypadek w Chomranicach: kierowca był pod wpływem alkoholu

W tragicznym wypadku w Chomranicach, do którego doszło 10 czerwca, zginął młody mężczyzna – pasażer samochodu osobowego. 22-letni kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jak się okazuje, prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.

Od kierującego Dacią Logan pobrano krew do badań. Jak potwierdza w rozmowie z naszą redakcją podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowa KMP w Nowym Sączu, mężczyzna prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

22-latek był ,,w stanie nietrzeźwości”, co oznacza, że zawartość alkoholu w jego krwi przekraczała 0,5 promila. Policja nie podaje jednak dokładnych informacji na ten temat. Nie ujawnia także szczegółów dotyczących wstępnych ustaleń na temat przyczyn i okoliczności wypadku.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło około 20:15 w pobliżu tartaku na drodze pomiędzy miejscowościami Chomranice i Klęczany. Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w betonowy słup, łamiąc go. Mimo prowadzonej przez kilkadziesiąt minut reanimacji, nie udało się uratować pasażera pojazdu – 24-letniego mieszkańca Limanowej. Więcej informacji TUTAJ.

– Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali sądeccy policjanci, którzy wykonali liczne czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku. W tej sprawie nadal prowadzone jest jednak postępowanie. Decyzją prokuratora ciało zmarłego mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama