To już pewne: szynobusem będzie można podróżować do maja

Dobra informacja dla wszystkich, którzy korzystają z szynobusu: do końca budowy nowego mostu na rzece Dunajec będzie można podróżować nim tak, jak do tej pory. Jak poinformował dziś wiceprezydent miasta Nowego Sącza Artur Bochenek -  szynobus musi kursować, ponieważ dla wielu osób jest jedynym sposobem transportu z osiedla Helena do centrum miasta i z powrotem. 

KorzennaW2020

- Mamy informację, że Urząd Marszałkowski będzie partycypował w tym zadaniu, w związku z tym jest pewne, że do końca maja, czyli do terminu wykonania prac na moście heleńskim, szynobus będzie funkcjonował tak, jak dotąd - powiedział wiceprezydent.

Jak dodał, miesięczne koszty utrzymania szynobusu wynoszą około 50 tys. zł.  ale jest to wydatek konieczny, którego nie da się uniknąć.

- Nie ma innego wyjścia. Szynobus musi ona zostać utrzymany. Taką zastaliśmy sytuację i trzeba to kontynuować - dodał Artur Bochenek

 

 

 

MebleBugajski

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.