4359236389_7da6b11ac5_o

Nasz "Dunajec" dopłynął do Panamy

Po pięciu miesiącach żeglugi jacht „Dunajec” dotarł do Prowincji Colon w Panamie. Wiózł na pokładzie młodych ludzi, którzy w trakcie podzielonej na etapy podróży mogli poznać smak życia żeglarza. Teraz załoga weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży.

wsb3

- Przez najbliższe dni jacht będzie stał w  porcie Shalter Bay Marina. Ostatni odcinek drogi na uroczystości Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 do Panama City uczestnicy wyprawy pokonają samochodem – informuje Kazimierz Kudlik, kurator projektu. - Na czele załogi w okresie uroczystości Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 stoi jachtowy kapitan żeglugi wielkiej Wojciech Marcinowski, pochodzący z Tarnowa.

Projekt doszedł do skutku dzięki Sądecko-Podhalańskiemu Okręgowemu  Związkowi Żeglarskiemu. Przed rejsem przez Atlantyk zasłużony jacht oceaniczny „Dunajec” został zmodernizowany. Łódź, która będzie w tym roku obchodzić 40. rocznicę wodowania świetnie sobie poradziła z pokonaniem morskiej drogi do Panamy.  Rejs miał też charakter szkoleniowy. Ci, którzy popłynęli, mieli szansę poznać podstawy żeglarstwa.

Krystyna Pasek

 fot. Kazimierz Kudlik

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.