Nasz „Dunajec” dopłynął do Panamy

Po pięciu miesiącach żeglugi jacht „Dunajec” dotarł do Prowincji Colon w Panamie. Wiózł na pokładzie młodych ludzi, którzy w trakcie podzielonej na etapy podróży mogli poznać smak życia żeglarza. Teraz załoga weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży.

– Przez najbliższe dni jacht będzie stał w  porcie Shalter Bay Marina. Ostatni odcinek drogi na uroczystości Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 do Panama City uczestnicy wyprawy pokonają samochodem – informuje Kazimierz Kudlik, kurator projektu. – Na czele załogi w okresie uroczystości Światowych Dni Młodzieży Panama 2019 stoi jachtowy kapitan żeglugi wielkiej Wojciech Marcinowski, pochodzący z Tarnowa.

Projekt doszedł do skutku dzięki Sądecko-Podhalańskiemu Okręgowemu  Związkowi Żeglarskiemu. Przed rejsem przez Atlantyk zasłużony jacht oceaniczny „Dunajec” został zmodernizowany. Łódź, która będzie w tym roku obchodzić 40. rocznicę wodowania świetnie sobie poradziła z pokonaniem morskiej drogi do Panamy.  Rejs miał też charakter szkoleniowy. Ci, którzy popłynęli, mieli szansę poznać podstawy żeglarstwa.

Krystyna Pasek

 fot. Kazimierz Kudlik

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.