Nowy Sącz. Tutaj młodzi wybierali sobie przyszłość [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nowy Sącz. Tutaj młodzi wybierali sobie przyszłość [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ponad tysiąc osób przetoczyło się wczoraj przez halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Mnóstwo uczniów chcących wytyczyć szlaki swojej przyszłej kariery zebrało się na organizowanych przez Wydawnictwo Dobre ,,Targach Edukacja, Kariera, Przyszłość” aby móc porozmawiać z reprezentantami uczelni z całej Polski. 12 kwietnia zawitali do Nowego Sącza na nasze zaproszenie. Tym samym miasto na jeden dzień stało się centrum edukacji.

Wszystkie materiały filmowe  znajdziesz w publikacji:

Już są! Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość w kamerze DTS24 [FILMY]

Jak stwierdził Wojciech Molendowicz, prezes Wydawnictwa Dobre oraz redaktor naczelny Dobrego Tygodnika Sądeckiego – targi okazały się bardzo udanym przedsięwzięciem. Hala MOSiR wypełniona była po brzegi uczniami chcącymi posłuchać wykładów, wziąć udział w warsztatach, a przede wszystkim – porozmawiać z wystawcami o ich ofercie rozwoju, w tym kształcenia w konkretnym kierunku.

Wypowiedzi uczniów, mówią same za siebie. Wielu z nich dostrzegło inne ścieżki kariery, których wcześniej nie brali pod uwagę, dowiedzieli się jak poradzić sobie ze stresem podczas egzaminów oraz intensywnie przepytali wystawców z możliwości jakie zaoferować im może dana placówka. Młodzi mieli z czego wybierać ponieważ na hali zgromadziło się mnóstwo szkół i uczelni przygotowanych na ogień pytań.

Poniżej prezentujemy listę placówek, które pojawiły się na wczorajszym wydarzeniu.

Uczelnie: Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Akademia WSB, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja , Uniwersytet Ignatianum, Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uczelnia Metropolitalna, Akademia Śląska, Akademia Tarnowska, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach.

Szkoły ponadpodstawowe: Branżowa Szkoła I stopnia „Praktyk”, Zespół Szkół Społecznych „Splot” z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Karskiego, Szkoła Policealna Cosinus Plus, Zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych , Cosinus Plus, Szkoła Branżowa Cosinus Young.

oraz: Szkoła Matematyki TALES, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu, Bank Spółdzielczy w Limanowej Oddział w Nowym Sączu, Kino Helios, Sursum Corda, Ponadpodstawowi, Piekarnia i Cukiernia Tęgoborze.

Pierwsza część zdjęć oraz wypowiedź Doroty Zając-Legutko, która przybliża ideę targów, znajdują się —> TUTAJ.

Wszystkie materiały filmowe znajdziesz pod linkiem:

Już są! Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość w kamerze DTS24 [FILMY]

 

 

fot. Adrian Maraś

wideo: Michał Śmierciak

targi edukacja kariera przyszłość 2024 partnerzy

Czytaj też:

Młodzież z „Budowlanki” w akcji na wagę ludzkiego życia [FILM]

Reklama