Młodzież z „Budowlanki” w akcji na wagę ludzkiego życia [FILM]

Młodzież z „Budowlanki” w akcji na wagę ludzkiego życia [FILM]

Sądecka młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu już po raz kolejny wzięła udział w Olimpiadzie Zwolnionych z Teorii. Od czterech lat uczniowie aktywnie tworzą projekt społeczny, w którym biorą na warsztat kwestię krwiodawstwa. Motto ich akcji brzmi: „krew wzywa krew”.

Cztery edycje uświadamiania jak ważne jest krwiodawstwo za nimi! Końca dobiegła właśnie tegoroczna edycja Zwolnionych z Teorii. W ramach olimpiady młodzież szkolna jak i akademicka ma możliwość zaangażowania się w ważne sprawy poprzez stworzenie projektu zwracającego na nie uwagę.

Działo się!

I edycja zorganizowana przez uczniów „budowlanki” przybliżała zainteresowanym poprzez reklamę społeczną sam temat krwiodawstwa oraz tego jak ważne jest oddawanie krwi. Zwieńczyła ją zorganizowana we współpracy z RCKiK na rynku w Nowym Sączu zbiórka tego cennego płynu.

W kolejnej edycji uczniowie poszli o krok dalej i skupili się na promowaniu krwiodawstwa wśród Sądeczan. Wspólnie z OSP Podrzecze zorganizowali również warsztaty dla dzieci ze szkół podstawowych dotyczące pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Finał tej edycji również został zwieńczony akcją krwiodawstwa.

Rok temu, w trakcie trwania III edycji, oddawanie krwi zorganizowano w Korzennej. Połączono je z pobraniem wymazów, które trafiły do bazy potencjalnych dawców szpiku przy fundacji DKSM. Za swoją aktywność młodzi Sądeczanie zostali odznaczeni w Olimpiadzie odznaką Brązowego Wilka.

W tegorocznej edycji młodzież realizowała warsztaty dla dzieci szkół podstawowych borykającymi się z zaburzeniami psychicznymi. Duża akcja krwiodawstwa odbyła się 8 kwietnia w Gródku nad Dunajcem.

Niech uczniowie „Budowlanki” nie tracą tej niesamowitej siły do działania i uświadamiania społeczeństwa. Ich poczynania możecie śledzić na bieżąco na ich profilu na Facebooku.

Poniżej znajduje się film podsumowujący tegoroczną edycję wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu:


wideo: uczniowie ZSB w Nowym Sączu

Czytaj też:
Nowy Sącz. Wiktoria Wróbel i dzień, w którym wygrało dobro [ZDJĘCIA + FILM]

 

 

Reklama