Takiej miłości tylko pozazdrościć! Spędzili ze sobą ponad pół wieku

Takiej miłości tylko pozazdrościć! Spędzili ze sobą ponad pół wieku

Zapewne każdy z nas chciałby dożyć w szczęściu i zdrowiu tak wspaniałego jubileuszu małżeństwa. Dokładnie pół wieku temu powiedzieli sobie ,,tak”. Swoją rocznicę świętowała także para, która już od 60 lat przemierza wspólnie życie. Uroczystości odbyły się w nowosądeckim ratuszu. To była niezwykła chwila!

Jubileusz 60-lecia małżeństwa, czyli ,,Diamentowe Gody” obchodzili państwo Wiktoria i Władysław Noga. Towarzyszyły im również pary, która mają już za sobą 50 lat życia małżeńskiego i świętowali ,,Złote Gody”, a byli to państwo: Halina i Tadeusz Bryniarscy, Maria i Stanisław Dunikowscy, Czesława i Tadeusz Kosakowscy, Zofia i Krzysztof Macałkowie, Halina i Zbigniew Niechajewiczowie, Irena i Leopold Oleniczowie, Zofia i Eugeniusz Pulitowie, Helena i Tadeusz Witkowscy oraz Emilia i Piotr Życzyńscy.

Gratulacje złożył im prezydent Ludomir Handzel, życząc wielu kolejnych wspaniałych lat życia małżeńskiego. Gospodarz miasta wręczył jubilatom medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę oraz wiązanki kwiatów.

– Szanowni państwo, drodzy jubilaci. Ze wzruszeniem witam państwa w murach nowosądeckiego ratusza. Z wielkim szacunkiem myślę o czasie, który spędziliście państwo razem. 50 a nawet 60 lat razem to olbrzymi szmat czasu. Zdaję sobie sprawę, że były czasem trudne momenty. Człowiek przychodził zmęczony z pracy, czasem zdarzały się jakieś nieporozumienia, jakieś problemy – jak to w życiu. Myślę jednak, że dziś wspominacie tylko te miłe chwile. Kwiaty, wspólne posiłki, wyjazdy, spacery a także radość, którą niesie macierzyństwo i ojcostwo. Sam mam trójkę dzieci i wiem, jakie to jest szczęście patrzeć na sukcesy i na rozwój dzieci – mówił prezydent Ludomir Handzel podczas uroczystego spotkania w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza.

– Z wielkim szacunkiem stoję dziś przed państwem. Trudno jest mi wyrazić, jak bardzo jestem wzruszony i jak bardzo doceniam to, że przeżyliście państwo razem tyle lat. Życzę zdrowia, zawsze pomocnej dłoni i tego, co najważniejsze w naszym życiu: uśmiechu na twarzy – dodał prezydent.

Najlepsze życzenia złożyła również Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń. – Dostojni jubilaci. Chciałabym serdecznie pogratulować tak wspaniałej rocznicy złotych i diamentowych godów. 50 i 60 lat to wiele, a przeżycia w ciągu tych długich lat, radości  i smutki, związały państwa jeszcze bardziej. Przez te wszystkie lata troszczyli się państwo o zapewnienie bytu rodzinie, o dobre wychowanie dzieci i ich przyszły los. Dzisiaj dzieci, wnuki i prawnuki są wam wdzięczni za trud i poświęcenie oraz darzą was wielkim szacunkiem – mówiła.

– Przyznane medale są podziękowaniem za wszystko, co tak długo państwo budowaliście jako małżeństwo i rodzina. Stanowią potwierdzenie, że wybrana przed laty droga była słuszna. Dzięki wytrwałości, wzajemnemu zrozumieniu, zgodnej pracy dla dobra rodziny, potrafiliście państwo pokonać przeciwności losu, jakich nikomu nie szczędzi życie. Swój związek zbudowaliście na miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, co pozwoliło wam wytrwać razem tyle lat i teraz świętować z nami swój jubileusz. Ciesząc się z państwem, tym rodzinnym świętem, chciałabym życzyć pomyślności i kolejnych pięknych jubileuszy przeżytych w zdrowiu. Niech szczęście państwa nigdy nie opuszcza, a radosny uśmiech towarzyszy wam każdego dnia – życzyła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń.

Źródło/Fot.: UM Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.