Dzień dziecka w Nowym Sączu. Sprawdź gdzie się bawić!

Dzień dziecka w Nowym Sączu. Sprawdź gdzie się bawić!

W najbliższą sobotę – 1 czerwca na dzieciaki z Sądecczyzny czekać będzie moc atrakcji. Co, gdzie i kiedy będzie się działo? Na nowosądeckim rynku, w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej i przy Zespole Szkół nr 2 w Nowym Sączu będzie wesoło i kolorowo…

Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej

Na”miasteczku rowerowym” od godz. 15 do 20 będzie można obejrzeć pokazy akrobatyki i trikingu, animacje dla dzieci oraz koncerty. Na plenerowej scenie wystąpi „Schola Emmanuel”, „Hot Strick” oraz „Pozytywka”, która zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty.

-Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na to wydarzenie. Z całą pewnością będzie czekać na wszystkich mnóstwo wrażeń i dobrej zabawy – mówi Andrzej Stec, organizator imprezy w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej

Nowosądecki rynek

Sądeccy kupcy także włączają się w organizację Dnia Dziecka w Nowym Sączu. W tym roku w samym sercu miasta odbędzie się pierwszy jarmark „Zasmakuj w Sądeckim”. Dziewiętnaście straganów z produktami lokalnymi, pierogami, produktami ziemniaczanymi, słodyczami i ciastami będzie czekać na najmłodszych. Będzie też możliwość zobaczenia z bliska wozów bojowych  Państwowej Straży Pożarnej oraz sprzętu gaśniczego.

-Będzie również stoisko Karpackiego Związku Pszczelarskiego. Lokalni pszczelarze zaprezentują miody oraz pyłki, a także sprzęty pszczelarskie. Jeśli pogoda pozwoli, będzie można z bliska zobaczyć też rój pszczeli za szybą. Zapraszamy już od piątku od godz. 10, aż do soboty do 18 – mówi Józef Pyzik, prezes Kongregacji Kupieckiej.

Swoje stoiska szykują również lokalne lodziarnie, cukiernie, producenci soków i rękodzieła.

Zespół Szkół nr 2 im. Sybiraków przy ul. Królowej Jadwigi

„Dzień dziecka ze Strzelcami” potrwa od 13. do 16. Na przybyłych czekają występy zespołów działających przy Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, trzy pokazy musztry paradnej w wykonaniu mistrzów Polski w Musztrze Klas Mundurowych oraz stoiska ze sprzętem, uzbrojeniem i wyposażeniem sądeckiej jednostki. Będzie też możliwość zrobienia sobie zdjęcia z bronią w oporządzeniu wojskowym.

Nie zabraknie punktu pierwszej pomocy, gdzie specjaliści będą uczyć podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Będzie można zobaczyć jak żołnierze radzą sobie w terenie, jakie mają namioty, śpiwory… Wszystkiego będzie można dotknąć, a także wejść do namiotów wojskowych, aby zobaczyć jakie warunki tam panują. Pogoda ma być dobra, więc liczymy na to, że dzieci będą się dobrze bawiły. Firma Koral ufundowała dla nich darmowe lody – mówi Sławomir Szczerkowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków.

Dla przybyłych przygotowano również mini – kino, punkt zdobienia paznokci, wykonywania makijażu oraz stoisko leśników i policjantów.

Rysowanie kredą na rynku sądeckim z MOK-iem, Pałacem Młodzieży, PWSZ i Andrzejem Szarkiem

Po raz dziewiąty z okazji dnia dziecka w Nowym Sączu odbędzie się Ogólnopolskie Rysowanie Rodzinne. Będą tańce, śpiewy, konkury, niespodzianki, prezenty, cukierki i balony. Studenci będą też malować dzieciakom twarze, a dzieciaki będą malować kredą na betonie.

-Bardzo zależy mi na tym, aby twórczość dziecięca była bardziej doceniana, bo jest ważna dla rozwoju ich wyobraźni. Jeżeli dzisiaj nie zajmiemy się wyobraźnią twórczą dziecka, to te dzieci będą musiały kupować od innych pomysły. Dzieci lubią gotowce, a fakt tworzenia oddalają od siebie, co powoduje rozleniwienie ich wyobraźni. 1 czerwca Nowy Sącz będzie więc ambasadorem dziecięcej twórczości – mówił Andrzej Szarek

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.