Szkoła w Gródku rok po wbiciu pierwszej łopaty [zdjęcia]

Szkoła w Gródku rok po wbiciu pierwszej łopaty [zdjęcia]

Gródek, szkoła, budowa

Dokładnie rok temu – 27 kwietnia 2023 roku na placu budowy w Gródku w gminie Grybów wbito w ziemię pierwszą łopatę. Było to symboliczne rozpoczęcie budowy szkoły, która dziś cieszy już oczy okolicznych mieszkańców. Prace postępują z każdym dniem.

,,Symboliczne wbicie łopaty na placu budowy pod nową Szkołę z salą gimnastyczną rozpoczyna długo oczekiwaną inwestycję oświatową, gdzie będą się kształcić i zdobywać wiedzę uczniowie, którzy do tej pory uczą się w małej ciasnej szkole, do której uczęszczałem przez 8 lat” – pisał w ubiegłym roku wójt Jacek Migacz.

Jak pisaliśmy TUTAJ, koszt inwestycji oszacowano na 15 milionów złotych. Gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 10 400 000,00 zł. We wrześniu miało miejsce uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego oraz kamienia węgielnego pod budowę nowej placówki, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Po roku od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty i poświęcenia terenu budowy roboty idą pełną parą, a szkoła nabiera realnego kształtu. Przedstawiciele urzędu gminy Grybów zapewniają, że nowy budynek z salą sportową będzie nowoczesną przestrzenią edukacyjną i zapewni uczniom optymalne warunki do nauki oraz rozwoju.

 

fot., film: UG Grybów

Reklama