Majka Days na Limanowszczyźnie. Będą utrudnienia w ruchu

Majka Days na Limanowszczyźnie. Będą utrudnienia w ruchu

kolarze

Już jutro (28 kwietnia) przez kilka powiatów przebiegać będzie wyścig „Małopolska Majka Days”. Planowana trasa kolarzy wiedzie między innymi przez drogi Limanowszczyzny. Kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami.

Start rywalizacji ma miejsce w Dobczycach w powiecie myślenickim. Ponadto zawodnicy przejadą przez powiaty: limanowski, bocheński oraz wielicki. W gminie Jodłownik na Limanowszczyźnie pojawią się najprawdopodobniej pomiędzy godziną 11:30 a 15:30.

I etap pod nazwą Gran Fondo rozpocznie się o godzinie 11:30 i obejmie dystans 82,2 km. W powiecie limanowskim przebiegnie przez miejscowości: Krasne Lasocice – Mstów – Jodłownik – Janowice – Szczyrzyc – Góra Świętego Jana, a następnie skieruje się do powiatu myślenickiego.

II etap – Medio Fondo – startuje o godzinie 11:45 i w tym przypadku dystans wyniesie 59,3 km. Na Limanowszczyźnie kolarze przejadą przez miejscowości: Krasne Lasocice – Mstów – Jodłownik – Janowice – Szczyrzyc – Góra Świętego Jana i następnie udadzą się do powiatu myślenickiego.

Zabezpieczenie odbywać się będzie dynamicznie w warunkach ograniczonego ruchu drogowego – informują funkcjonariusze z KPP w Limanowej.

Policjanci będą kierować ruchem, a ponadto na trasie mają działać przedstawiciele służb porządkowych organizatora wyścigu. Drogi na poszczególnych odcinkach będą otwierane zaraz po przejeździe peletonu.

fot. ilustr. Pixabay, mapa: majkadays.com

Czytaj też: 29-latek z Nowego Sącza wziął na cel sklepy jubilerskie

Reklama