W Gródku powstaje nowa szkoła za niemal 15 milionów złotych [ZDJĘCIA]

W Gródku powstaje nowa szkoła za niemal 15 milionów złotych [ZDJĘCIA]

Poniedziałek był szczególnie istotnym dniem dla uczniów z Gródka jak i jego mieszkańców. Było tak nie tylko dlatego, że tego dnia rozpoczął się kolejny rok szkolny. 4 września odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego oraz kamienia węgielnego pod budowę nowej placówki oświatowej w Gródku.

Oczekiwany przez mieszkańców Gródka dzień, wreszcie nadszedł. Nie chodzi o rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego, a o historyczne dla tej miejscowości wydarzenie jakim było wmurowanie aktu erekcyjnego i kamienia węgielnego pod budowę nowej Szkoły im. Armii Krajowej w Gródku. Według szacunków, planowany termin oddania budynku do użytku uczniów, wyznaczony został na IV kwartał 2024 roku. Kosz całości inwestycji wynosi 14 775 223,50 zł.

– Dzięki staraniom Wójta Gminy pana Jacka Migacza sprawa budowy nowej szkoły znalazła swój szczęśliwy finał, a cała społeczność zarówno szkolna jak i lokalna utwierdziła się w przekonaniu, że warto wierzyć w marzenia – zaznaczają władze gminy.

Uroczyste podpisanie aktu dokonane zostało przez Wójta Gminy Grybów Jacka Migacza oraz Dyrektor Szkoły Małgorzatę Fydę – Wiśniowskią. Świadkami byli zgromadzeni przedstawiciele władz terytorialnych, samorządowych oraz lokalnych.

 

fot. Gm. Grybów

Czytaj też: Stary Sącz. Pucenie oscypka, pokaz traktorów retro i Gooroleska. Czym jeszcze zaskoczy Agropromocja? [ZAPOWIEDŹ]

Reklama