Gródek doczeka się nowej szkoły podstawowej za 15 mln. Roboty idą pełną parą

Gródek doczeka się nowej szkoły podstawowej za 15 mln. Roboty idą pełną parą

Szkoła Podstawowa, Gródek, wbicie łopaty

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec przyszłego roku dzieci i młodzież będą uczyć się w Gródku (gm. Grybów) w nowym budynku szkoły podstawowej z pełnowymiarową salą gimnastyczną. W ubiegłym tygodniu (27 kwietnia) oficjele wbili symboliczną łopatę na placu budowy. Inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców od wielu lat.

Koszt budowy wyliczono na 15 milionów, z czego 10,5 mln pochodzi z rządowego dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład. Według planu zakończenie robót budowlanych nastąpi w listopadzie 2024 roku. Uroczyste wbicie łopaty poprzedziło poświęcenie terenu pod budowę przez proboszcza parafii ks. Ryszarda Hebdę.

,,Symboliczne wbicie łopaty na placu budowy pod nową Szkołę z salą gimnastyczną rozpoczyna długo oczekiwaną inwestycję oświatową, gdzie będą się kształcić i zdobywać wiedzę uczniowie, którzy do tej pory uczą się w małej ciasnej szkole do której uczęszczałem przez 8 lat. Jest mi tym bardziej miło, że jako absolwent mogłem dziś jako Wójt uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu” – wyznał w mediach społecznościowych wójt gminy Jacek Migacz.

Czytaj także: Łabowa. Wkrótce budowa parku terapeutycznego z amfiteatrem, tężnią i stoiskami. Motywem – plastry miodu

Fot. UG Grybów 
Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama