Sylwia Rams-Pikuła – kandydatka III edycji Rankingu GLG

Sylwia Rams-Pikuła – kandydatka III edycji Rankingu GLG

Jest młodą, ale już tworzącą dojrzałe artystycznie obrazy oraz grafiki artystką. Maluje m.in. portrety i autoportrety, posługując się kreską precyzyjnie i z nonszalancją , co przy wykorzystaniu wspaniałych kolorów prowadzi do powstania prac, które chce się oglądać. Artystka tworzy również bardzo ciekawe krajobrazy, ukazując swoje spojrzenie na Nowosądecczyznę, z której pochodzi.

Osiągnięcia, w tym szczególnie w roku 2020

W 2020 r. zdobyła: wyróżnienie w konkursie „Call4arts”, organizowanym przez Fundacje4style, Kraków, II miejsce w „III Zimowy Salon Młodych”, Galeria Zofii Weiss, Kraków. Wystawy: Dystans Art Competition Malarstwo i Rzeźba 2020, Galeria Dystans, Kraków, „Call4arts 2020”, Fundacje4style, Galeria Dystans, Kraków, „III Zimowy Salon Młodych”, Galeria Zofia Weiss, Kraków. W 2020 r. wzięła również udział w wystawach zbiorowych: Royal Kraków Golf & Country Club, Galeria Kolekcjoner, „Portret niejedno ma imię”, Galeria Kolekcjoner, Kraków, „Ecce Homo”, Galeria Pryzmat, Kraków, „Chór solistów”, Galeria Drugie Piętro, Kraków, „Wyczulenie”, Galeria Biała – Tytano, Kraków, „Z góry widać więcej – artyści Sądecczyzny na Ursynowie”, Dom Kultury Stokłosy, Warszawa. Aktualnie realizuje staż w prywatnej pracowni Pauliny Ołowskiej. W 2020 roku obrazy Sylwii znalazły się w kolekcjach krakowskich i zagranicznych kolekcjonerów.

Z Sądecczyzną wiąże mnie

Z Sądecczyzną wiąże mnie przede wszystkim mój dom rodzinny. Moje dzieciństwo i wczesne lata młodości, które przeżyłam w pięknej wiosce – Gołkowice. Mile wspominam Dom Kultury w Starym Sączu, gdzie uczęszczałam na dodatkowe zajęcia plastyczne w okresie gimnazjalnym. Katolickie Liceum Plastyczne im. Jerzego Frassatiego w Nowym Sączu, gdzie nabyłam dużych zdolności i umiejętności obserwowania natury, by potem móc pomyślnie zdać na malarstwo na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Urzekają mnie te piękne górzyste tereny, lasy, które za każdym razem jeszcze bardziej doceniam, powracając w rodzinne strony.

Hobby i ciekawostki z życia prywatnego i zawodowego

Moje zainteresowania skupiają się wokół malarstwa, rysunku, książek. Bardzo lubię słuchać różnych wywiadów, czytać biografie, jeździć na rowerze, zbierać grzyby. Cenię sobie spokój i wolną przestrzeń do tworzenia. Podczas malowania potrzebuję się wyciszyć i skupić, dlatego lubię pracować w samotności. Ciekawią mnie ludzie i ich charaktery, stają się dla mnie codziennym tematem do obrazów. Jestem pracowita i zdeterminowana w tym, co robię. Myślę, że urodziłam się pod dobrą gwiazdą – w życiu spotyka mnie wielu dobrych ludzi, którzy w pewnym stopniu pomagają mi w realizacji samej siebie. Poznałam dużo wspaniałych twórczyń i twórców, z jedną artystką aktualnie współpracuję. Miałam także okazję być instruktorką zajęć artystycznych dla seniorów w Fundacji Siemacha w Krakowie, co bardzo miło wspominam. W tym roku planuję stworzyć projekt z grupą dzieci w ciekawej, nowatorskiej formie, dzięki zdobytemu stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dodatkowo będę otwierać własną pracownię, co ułatwi mi pracę nad innymi projektami.

Przejdź do GŁOSOWANIA PUBLICZNOŚCI.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama