Sądecki Urząd Pracy rozdaje pieniądze na kursy i studia

Sądecki Urząd Pracy rozdaje pieniądze na kursy i studia

Jesteś pracodawcą i chcesz rozpocząć studia podyplomowe, które pomogą ci w prowadzeniu biznesu? A może masz pracowników, w których rozwój zawodowy chcesz inwestować myśląc o rozwoju swojej firmy? Jeśli na jedno z tych pytań odpowiedź brzmi: „tak”, prawdopodobnie  Krajowy Fundusz Szkoleniowy jest dla Ciebie. Sądecki Urząd Pracy ma w tym roku do podziału pomiędzy „głodnych wiedzy” 600 tys. zł. Trzeba się spieszyć!

Pracodawcy, którzy chcą podnosić kwalifikacje swoje, lub swoich podwładnych, mają tylko kilka dni czasu na złożenie wniosku o finansowe wsparcie. Nabór prowadzony będzie do 28 lutego.

Pieniądze z KFS można zainwestować w opłacenie kursów i studiów podyplomowych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje lub uprawnienia zawodowe, oraz badań lekarskich i psychologicznych wymaganych do podjęcia kształcenia albo pracy zawodowej.

Mikroprzedsiębiorcy mają szansę otrzymać równowartość pełnej odpłatności za studia lub szkolenia. Górną granicę kwoty, o którą mogą się starać wyznacza trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia. Pozostali pracodawcy mogą zabiegać o 80% odpłatności z tym samym górnym limitem.

Co roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ustala listę sektorów gospodarki, które przy podziale pieniędzy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego traktowane są priorytetowo. W tym roku na liście znalazły się: przetwórstwo przemysłowe, transport, gospodarka magazynowa, opieka zdrowotna i pomoc społeczna. Najłatwiej będzie zdobyć fundusze na podnoszenie kwalifikacji zawodowych związanych z wymienionymi wyżej sektorami.

Jeśli pracodawca lub pracownik przymierza się do dokształcenia w innej dziedzinie, powinien zapoznać się z listą zawodów deficytowych* w Nowym Sączu, których zdobywanie również traktowane są priorytetowo jako „cel” kształcenia finansowanego z funduszy KFS.

Ostatnią grupą na liście priorytetów są osoby, które mogą udokumentować przez minimum 15 lat pracę w szczególnych warunkach i którym nie przysługuje emerytura pomostowa.

Regulamin, załączniki oraz druk wniosku o przyznanie pieniędzy z KFS można pobrać ze strony: www.sup.nowysacz.pl

 

* Zawodami uznanymi przez ekspertów za deficytowe są w Nowym Sączu: betoniarz i zbrojarz, blacharz i lakiernik samochodowy, brukarz cieśla i stolarz budowlany, dekarz i blacharz budowlany, diagnosta samochodowy, elektromechanik i elektromonter, grafik komputerowy, inżynier budownictwa, inżynier elektryk i energetyk, kelner i barman, kierowca autobusu, samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, kierownik budowy, krawiec i pracownik produkcji odzieży, kucharz, lakiernik, lekarz, magazynier, malarz budowlany, masarz i przetwórca ryb, mechanik pojazdów samochodowych, monter elektronik, monter instalacji budowlanych, monter konstrukcji metalowych, monter okien i szklarz, murarz i tynkarz, nauczyciel praktycznej nauki zawodu, nauczyciel przedmiotów zawodowych, nauczyciel szkół specjalnych, operator i mechanik sprzętu do robót ziemnych, operator obrabiarek skrawających, piekarz, pielęgniarka i położna, pomoc kuchenna, posadzkarz, pracownik ds. rachunkowości i księgowości, pracownik przetwórstwa metali, projektant i administrator baz danych, programista, przedstawiciel handlowy, robotnik budowlany, robotnik obróbki drewna i stolarz, robotnik obróbki skóry, samodzielny księgowy, spawacz, specjalista elektroniki, automatyki i robotyki, spedytor i logistyk, szef kuchni, tapicer, technik elektryk, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, weterynarz.

 O zawodach deficytowych i nadwyżkowych w powiecie nowosądeckim piszemy tutaj.

 

FOT. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.