Powiat nowosądecki: jaka praca szuka ludzi?

Powiat nowosądecki: jaka praca szuka ludzi?

Kierowca znajdzie pracę w powiecie nowosądeckim bez problemu i będzie to praca nieźle płatna. Poszukiwany będzie także kucharz. Samodzielnemu, zdolnemu kucharzowi restaurator zapłaci raczej powyżej średniej krajowej, o ile znajdzie takiego kucharza, co wcale nie będzie łatwym zadaniem. Na brak ofert pracy nie będą narzekali spedytor, spawacz, tapicer, lakiernik ani piekarz.  Nauczyciele  przeciwnie – będą mieli problem ze znalezieniem pracy.  Z jednym wyjątkiem: nauczyciele praktycznej nauki zawodu i przedmiotów zawodowych są na wagę złota.

Opublikowano tegoroczny „Barometr zawodów” dla powiatu nowosądeckiego, z którego można dowiedzieć się w jakich zawodach będzie najłatwiej znaleźć pracę na Sądecczyźnie w 2017r.

Barometr to badanie wzorowane na sprawdzonym modelu szwedzkim, wykonywane na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej niezależnie dla każdego powiatu w Polsce. Wykonują je eksperci, którzy na przełomie III i IV kwartału spotykają się i analizują sytuację na lokalnym rynku pracy. Wyniki badania publikowane są raz do roku i dzielą profesje na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone oraz nadwyżkowe.

Zawody zrównoważone to takie, w których liczba ofert pracy będzie zbliżona do liczby osób zdolnych i chętnych do podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie. Dla zawodów nadwyżkowych charakterystyczna jest nadwyżka osób chętnych i gotowych do podjęcia pracy w stosunku do zapotrzebowania lokalnych pracodawców.

Wnioski z „Barometru” są cenne dla osób poszukujących pracy, młodych ludzi rozważających wybór szkoły, dorosłych zastanawiających się nad zmianą profesji lub poszerzeniem kwalifikacji zawodowych. Warto po nie sięgnąć choćby przed wyborem szkoły zawodowej, albo studiów podyplomowych i szkoleń podnoszących kwalifikacje.

W powiecie nowosądeckim brakuje między innymi grafików komputerowych i administratorów stron internetowych, instruktorów rekreacji i sportu, kierowców ciężarówek i autobusów, kucharzy, lekarzy i samodzielnych księgowych.

Mamy natomiast w regionie nadmiar animatorów kultury, ekonomistów, geodetów, pedagogów, nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, nauczania początkowego, a nawet języków obcych, pracowników służb mundurowych, pracowników administracji, sprzątaczek i pomocy kuchennych.

Z pełną listą zawodów nadwyżkowych i deficytowych w powiecie nowosądeckim można zapoznać się tutaj:

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.