Stary Sącz: pobili kierowcę i ukradli mu samochód. Mogą dostać po 10 lat więzienia

Stary Sącz: pobili kierowcę i ukradli mu samochód. Mogą dostać po 10 lat więzienia

W ubiegły piątek, tuż przed północą dwaj mężczyźni ukradli samochód marki Volkswagen. Właściciel pojazdu podwoził ich, a gdy wszyscy wysiedli, pobili go i odjechali jego samochodem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Poszkodowany zawiadomił starosądecką policję.

Policjanci natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu udali się we wskazany przez zgłaszającego rejon osiedla Słoneczne. W międzyczasie policyjni wywiadowcy otrzymali informację od policjantów kryminalnych z Nowego Sącza, że poszukiwany samochód widziano w rejonie ulicy Podegrodzkiej. Na widok radiowozu sprawcy porzucili pojazd i rozbiegli się w różnych kierunkach, uciekając polami w stronę rzeki Dunajec-  informuje oficer prasowa sadeckiej policji asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak.

Policjanci poszukiwali sprawców z użyciem psów tropiących. Po krótkim pościgu zatrzymali jednego z nich, którym okazał się być 25- latek ze Starego Sącza. Miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Drugi ukrywał się w domu. Był również nietrzeźwy.

  • Część funkcjonariuszy otoczyła budynek, natomiast inni weszli do mieszkania. Mężczyzna nie chciał dać za wygraną, dlatego próbował uciec, skacząc przez okno. Policjanci już po ok. 100 metrach pościgu zatrzymali go i wylegitymowali. Nietrzeźwy 20-latek zachowywał się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy i próbował zmusić ich, by odstąpili od czynności służbowych – dodaje oficer prasowa.

Jak informuje asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak, mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 289§2 i 289§3  kk, tj. zabranie, przy zastosowaniu przemocy, cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. 25-latek odpowie też za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (art. 178a§1 kk), a jego 20-letni wspólnik za użycie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania czynności służbowej (art. 224§2 kk).

Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Wobec jednego ze sprawców zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 25-letni mieszkaniec Starego Sącza trafił na dwa miesiące do aresztu.

Fot. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.