Stary Sącz: pobili kierowcę i ukradli mu samochód. Mogą dostać po 10 lat więzienia

W ubiegły piątek, tuż przed północą dwaj mężczyźni ukradli samochód marki Volkswagen. Właściciel pojazdu podwoził ich, a gdy wszyscy wysiedli, pobili go i odjechali jego samochodem. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

wsb3

Poszkodowany zawiadomił starosądecką policję.

Policjanci natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu udali się we wskazany przez zgłaszającego rejon osiedla Słoneczne. W międzyczasie policyjni wywiadowcy otrzymali informację od policjantów kryminalnych z Nowego Sącza, że poszukiwany samochód widziano w rejonie ulicy Podegrodzkiej. Na widok radiowozu sprawcy porzucili pojazd i rozbiegli się w różnych kierunkach, uciekając polami w stronę rzeki Dunajec-  informuje oficer prasowa sadeckiej policji asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak.

Policjanci poszukiwali sprawców z użyciem psów tropiących. Po krótkim pościgu zatrzymali jednego z nich, którym okazał się być 25- latek ze Starego Sącza. Miał ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Drugi ukrywał się w domu. Był również nietrzeźwy.

  • Część funkcjonariuszy otoczyła budynek, natomiast inni weszli do mieszkania. Mężczyzna nie chciał dać za wygraną, dlatego próbował uciec, skacząc przez okno. Policjanci już po ok. 100 metrach pościgu zatrzymali go i wylegitymowali. Nietrzeźwy 20-latek zachowywał się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy i próbował zmusić ich, by odstąpili od czynności służbowych – dodaje oficer prasowa.

Jak informuje asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak, mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 289§2 i 289§3  kk, tj. zabranie, przy zastosowaniu przemocy, cudzego pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. 25-latek odpowie też za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (art. 178a§1 kk), a jego 20-letni wspólnik za użycie przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania czynności służbowej (art. 224§2 kk).

Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Wobec jednego ze sprawców zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 25-letni mieszkaniec Starego Sącza trafił na dwa miesiące do aresztu.

Fot. KMP Nowy Sącz

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]