Kiedy kibicowanie zmienia się w wandalizm. Piekło jedzie do Krakowa…

Kiedy kibicowanie zmienia się w wandalizm. Piekło jedzie do Krakowa…

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego zaalarmowali nas, że na okolicznych blokach i budynkach pojawiły się napisy: „Piekło jedzie do Krakowa”. Hasło ma zachęcać do uczestnictwa w sobotnim (4 listopada) meczu Sandecji z Wisłą Kraków. Ludzie są oburzeni. Bez zgody właścicieli budynków zniszczono elewacje.

-Chuligani zniszczyli napisami elewacje bloków przy ulicy Lwowskiej, Kochanowskiego, Żywieckiej, Kołłątaja, Sikorskiego. Pomazali także ścianę prywatnego domu moich rodziców. To  oburzające – skarży się mieszkanka ulicy Lwowskiej, która prosi nas o zachowanie anonimowości.

-Mieszkam na Lwowskiej od urodzenia. Znam osoby, które mogły to zrobić, ale wolałabym nie ujawniać mojej tożsamości. Jeszcze dziś zgłoszę sprawę na policję, może uda im się kogoś ukarać. Przecież nie może tak być, by bezkarnie można było niszczyć elewacje budynków – dodaje kobieta i dodaje, że szanuje i ceni zarówno drużynę, jak i kibiców Sandecji, ale ten wyczyn nie ma nic wspólnego z kibicowaniem.

-Sandecja rozsławia Nowy Sącz i przynosi nam chlubę. Nie rozumiem tylko, dlaczego kibice zachęcają do udziału w meczach niszcząc nasze wspólne dobro? – pyta nasza Czytelniczka.

Oprócz hasła „Piekło jedzie do Krakowa”, pojawiły się również napisy „Lwowska jedzie do Krakowa”. Na moście na ulicy Lwowskiej wisi także duży biały transparent. Jest możliwe, że kamery  monitoringu  zarejestrowały sprawców. Jeśli ktoś ma nagranie, albo podobnie zniszczoną elewację, prosimy o kontakt z redakcją i o zdjęcia na adres: [email protected] 

Jak się okazuje, to nie tylko problem osiedla Kochanowskiego.

-Na osiedlu Wojska Polskiego jest ten sam problem: elewacje przy wejściach do klatek schodowych, ściany boczne bloków, a także prywatne budynki (handlowo-usługowe przy boisku sportowym przy ul. 1 Brygady). To jest skandal. Sądzę, że tak samo jest na Gorzkowie i pozostałych osiedlach. Kibicowanie kibicowaniem. Ale wandalizm czasem nie zna granic – nie kryje irytacji nasz Czytelnik, pan Kamil Górka.

***

Mecz Sandecji z Wisłą Kraków odbędzie się już w sobotę (4 listopada) o godz. 18.00 na stadionie Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie.

Fot. Agnieszka Małecka

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.