Nowy Sącz najbardziej biało – czerwonym miastem w Polsce?  

Nowy Sącz najbardziej biało – czerwonym miastem w Polsce?  

Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta miasta zaproponował, aby z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości ogłosić konkurs na ukwiecenie balkonów, ogrodów i przydomowych skwerów w narodowych barwach. Przedsięwzięcie miałoby rozpocząć się w maju a rozstrzygnięcie planowane jest na sierpień przyszłego roku.

– W przyszłym roku będziemy mieli stulecie odzyskania niepodległości – mówi Jerzy Gwiżdż. – Dlatego chciałbym prosić, żeby w przyszłym roku zorganizować dwa konkursy: jeden, ten tradycyjny „Nowy Sącz – Miasto Kwiatów i Zieleni”, a drugi związany z patriotyzmem, z naszą postawą obywatelską .

O upiększenie miasta mieliby zadbać sami sądeczanie, a uzupełnieniem konkursu ma być miejska szata kwiatowa w patriotycznej kolorystyce. Do dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Doroty Goławskiej i zajmującej się zielenią miejską Ewy Klimek zastępca prezydenta skierował prośbę o taki dobór kwiatów, żeby na stulecie odzyskania niepodległości Nowy Sącz utonął w bieli i czerwieni. Zastępca prezydenta prosił szczególnie o zwrócenie uwagi na otoczenie „Dębu Wolności” na sądeckich plantach.

Regulamin nowego konkursu zostanie opracowany i opublikowany na stronie miasta www.nowysacz.pl.

fot.www.pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.