Nowy Sącz najbardziej biało – czerwonym miastem w Polsce?  

Jerzy Gwiżdż, zastępca prezydenta miasta zaproponował, aby z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości ogłosić konkurs na ukwiecenie balkonów, ogrodów i przydomowych skwerów w narodowych barwach. Przedsięwzięcie miałoby rozpocząć się w maju a rozstrzygnięcie planowane jest na sierpień przyszłego roku.

wsb3

– W przyszłym roku będziemy mieli stulecie odzyskania niepodległości – mówi Jerzy Gwiżdż. – Dlatego chciałbym prosić, żeby w przyszłym roku zorganizować dwa konkursy: jeden, ten tradycyjny „Nowy Sącz – Miasto Kwiatów i Zieleni”, a drugi związany z patriotyzmem, z naszą postawą obywatelską .

O upiększenie miasta mieliby zadbać sami sądeczanie, a uzupełnieniem konkursu ma być miejska szata kwiatowa w patriotycznej kolorystyce. Do dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Doroty Goławskiej i zajmującej się zielenią miejską Ewy Klimek zastępca prezydenta skierował prośbę o taki dobór kwiatów, żeby na stulecie odzyskania niepodległości Nowy Sącz utonął w bieli i czerwieni. Zastępca prezydenta prosił szczególnie o zwrócenie uwagi na otoczenie „Dębu Wolności” na sądeckich plantach.

Regulamin nowego konkursu zostanie opracowany i opublikowany na stronie miasta www.nowysacz.pl.

fot.www.pixabay.com

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]