Spacer po lesie? Nie, spacer ponad lasem!

To pierwsza taka w Polsce konstrukcja w koronach drzew. Zawieszona na wysokości niemal 50 metrów ścieżka w chmurach powstaje na szczycie Drabiakówki (896 m. n.p.m.) w Krynicy-Zdroju. Jej długość wynosi 1030 metrów, a  podpiera ją 18 wież i 87 słupów. Na jej szczyt dotrzemy 6-osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony chroniące przed wiatrem, lub wędrując drogą.

wsb3

Z wieży widokowej będą mogły korzystać także rodziny z małymi dziećmi oraz osoby niepełnosprawne, gdyż przewidziana jest możliwość wjazdu na platformę wózkiem. Nowa krynicka atrakcja prawdopodobnie zostanie udostępniona turystom w czerwcu, jednak gospodarze nie chcą jeszcze zdradzać konkretnej daty zakończenia budowy i oddania obiektu do użytku. U sąsiadów Słowaków od niemal dwóch lat można spacerować taką ścieżką w miejscowości Zdziar.
W Krynicy-Zdroju zaplanowano też specjalne przejścia dla odważnych: z ruchomymi belkami na wąskiej kładce. Jeśli ktoś będzie nadal głodny wrażeń, w drodze powrotnej może skorzystać z 60-metrowej zjeżdżalni. Podczas spaceru ponadkilometrową ścieżką w koronach drzew, będzie można nie tylko napawać się pięknym krajobrazem, ale także, dzięki przystankom edukacyjnym – poznać ciekawostki na temat otaczającej przyrody, czy historii regionu.

Inwestycja realizowana jest w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena w lasach masywu Jaworzyny Krynickiej. Kosztorys atrakcji z akacjowego drewna i stali opiewa na zawrotną kwotę 15 mln 700 tys. zł, z czego 3 mln 559 tys. pochodzi z dofinansowania z programu wsparcia miejscowości uzdrowiskowych (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020).

Fot. Słotwiny Arena/ UM Krynica-Zdrój/ UMWM

Kliknij i pobierz bezpłatnie cały numer:

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]