Spacer po lesie? Nie, spacer ponad lasem!

Spacer po lesie? Nie, spacer ponad lasem!

To pierwsza taka w Polsce konstrukcja w koronach drzew. Zawieszona na wysokości niemal 50 metrów ścieżka w chmurach powstaje na szczycie Drabiakówki (896 m. n.p.m.) w Krynicy-Zdroju. Jej długość wynosi 1030 metrów, a  podpiera ją 18 wież i 87 słupów. Na jej szczyt dotrzemy 6-osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony chroniące przed wiatrem, lub wędrując drogą.

Z wieży widokowej będą mogły korzystać także rodziny z małymi dziećmi oraz osoby niepełnosprawne, gdyż przewidziana jest możliwość wjazdu na platformę wózkiem. Nowa krynicka atrakcja prawdopodobnie zostanie udostępniona turystom w czerwcu, jednak gospodarze nie chcą jeszcze zdradzać konkretnej daty zakończenia budowy i oddania obiektu do użytku. U sąsiadów Słowaków od niemal dwóch lat można spacerować taką ścieżką w miejscowości Zdziar.
W Krynicy-Zdroju zaplanowano też specjalne przejścia dla odważnych: z ruchomymi belkami na wąskiej kładce. Jeśli ktoś będzie nadal głodny wrażeń, w drodze powrotnej może skorzystać z 60-metrowej zjeżdżalni. Podczas spaceru ponadkilometrową ścieżką w koronach drzew, będzie można nie tylko napawać się pięknym krajobrazem, ale także, dzięki przystankom edukacyjnym – poznać ciekawostki na temat otaczającej przyrody, czy historii regionu.

Inwestycja realizowana jest w ośrodku narciarskim Słotwiny Arena w lasach masywu Jaworzyny Krynickiej. Kosztorys atrakcji z akacjowego drewna i stali opiewa na zawrotną kwotę 15 mln 700 tys. zł, z czego 3 mln 559 tys. pochodzi z dofinansowania z programu wsparcia miejscowości uzdrowiskowych (Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020).

Fot. Słotwiny Arena/ UM Krynica-Zdrój/ UMWM

Kliknij i pobierz bezpłatnie cały numer:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.