Siołkowa: w nocy ogień zniszczył część domu i trzy samochody

Dziś w nocy siedem strażackich zastępów walczyło z pożarem w Siołkowej (gmina Grybów). Płomienie strawiły część domu, samochody i wiatę. Służby otrzymały zgłoszenie o pojawieniu się ognia o 3:34.

PROTGAS6

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, pożarem objęte były trzy auta osobowe i wiata samochodowa, a ogień rozprzestrzenił się już na poddasze domu.

– Osoby znajdujące się w budynku opuściły go o własnych siłach, nie uskarżając się na żadne dolegliwości. Właściciel zdołał odjechać jednym z samochodów nie objętym pożarem przed przybyciem strażaków – informują funkcjonariusze PSP.

Strażacy zabezpieczyli teren, zamknęli zawór gazu i wyłączyli bezpieczniki. Następnie wodą gasili płonące samochody, wiatę i dom.

– Oświetlono miejsce zdarzenia. Wprowadzono do wnętrza budynku strażaków i podano prąd wody w natarciu na palące się poddasze. Ewakuowano nie zniszczone elementy wyposażenia z budynku. Sprawiono drabiny wysuwne w celu ściągnięcia poszycia dachowego. Zorganizowano dowóz wody. Po przybyciu pogotowia energetycznego odłączono całkowicie dopływ prądu do budynku, a pogotowie gazowe wymontowało licznik ze skrzynki gazowej – relacjonują strażacy.

Konieczne było także dokonanie prac rozbiórkowych. Ze środka budynku wyniesiono spalone wyposażenie i dodatkowo przelano je wodą. Strażacy sprawdzili także dom kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym.

Działania prowadzone przez 36 strażaków z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Siołkowa, Grybów Biała, Biała Niżna, Krużlowa Niżna, Krużlowa Wyżna oraz OSP Stara Wieś trwały niamal pięć godzin. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem strażacy walczyli także z ogniem w gminie Korzenna. W Janczowej płonął budynek gospodarczy. Więcej TUTAJ.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]