Sądecki szpital urośnie

Sądecki szpital ma zmienić się nie do poznania. Dofinansowanie na kwotę 36, 5 miliona złotych przekazane przez samorząd województwa, umożliwi remont istniejących budynków placówki oraz budowę nowego pawilonu, do którego zostaną przeniesione oddziały ginekologiczno-położniczy, ginekologii onkologicznej oraz neonatologii. Przekazano już umowy dotyczące finansowania inwestycji. Duży nacisk położono na zwiększenie  bezpieczeństwa i komfortu matek, oraz na skuteczność leczenia nowotworów.

W Galerii BWA Sokół odbyła się konferencja prasowa na której przedstawiciele zarządu województwa poinformowali o planowanej  rozbudowie Szpitala Specjalistycznego im. Jana Śniadeckiego w Nowym Sączu.

W nowym budynku znajdą się dwie izby przyjęć. Projekt przewiduje specjalne udogodnienia m.in. wydzielone pomieszczenia dla “rodziców po stracie” oraz pokój, w którym pacjentki będą mogły skorzystać z pomocy psychologa lub księdza.  Będzie też przyszpitalna szkoła rodzenia. Inwestycja umożliwi również utworzenie nowych oddziałów geriatrycznych i rehabilitacji ogólnoustrojowej, przebudowę siedmiu oddziałów oraz rozbudowę oddziału onkologicznego.

Oficjalne przekazanie umów na rozbudowę szpitala w Nowym Sączu i drogi oraz mostu na Dunajcu 😊

Opublikowany przez Leszka Zegzdę Czwartek, 5 lipca 2018

– Przed nami szereg kluczowych inwestycji, jakie uda nam się zrealizować w najbliższych latach na Sądecczyźnie. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel łącznie 256 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Stawiamy przede wszystkim na to, co jest dla Małopolan najważniejsze, czyli podniesienie jakości usług zdrowotnych oraz łatwiejszy dostęp do specjalistów i zabiegów medycznych. Nie zabraknie także pieniedzy na budowę i modernizację dróg oraz szeroko pojętą rewitalizację obszarów miejskich i wiejskich – powiedział marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Rozbudowa pochłonie 49, 2 mln zł, a jej ukończenie jest planowane na wrzesień 2020 roku.

Fot.: Paweł Bocheński/
UMWM

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.