Dunajec okazał się lepszy od… Hiszpanii! Krajowa czołówka!

Pod koniec czerwca młodzi piłkarze Dunajca Nowy Sącz z rocznika 2009 brali udział w finale Minimistrzostw Deichamnn w Wałbrzychu. Zespoły, które startują na tej imprezie występują w barwach krajów biorących udział na tych prawdziwych mistrzostwach świata.

wsb3

Sądeczanie jako Nigeria spośród 32 zespołów z całej Polski uplasowali się ostatecznie na bardzo wysokim piątym miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Grzegorza Bączka, by móc zagrać na Dolnym Śląsku musieli wygrać turniej na szczeblu powiatowym.

Sądecka Nigeria trafiła do grupy G, gdzie obok niej znalazły się także Toruń, Łódź oraz Białystok. Sądeczanie pokazali klasę i wyszli z grupy na pierwszym miejscu dzięki lepszemu stosunkowi bramkowemu.

Już w fazie pucharowej Dunajec pokonał Hiszpanię (Leszno) oraz Słowację (Gorzów Wielkopolski). Sądeczanie postawili się Islandii (Gdańsk), ale po bardzo zaciętej walce przegrali 2:3. O porażce przesądził jeden indywidualny błąd w formacji obronnej.

Czytaj również: Czwartoligowiec szuka chętnych do gry w lidze! „Można znaleźć perełki”

Kolejnym zespołem, który stanął na drodze „Nigerii” był Urugwaj (Trzebownisko – filia akademii Lech Poznań). I tym razem Dunajec pokazał wielką klasę wygrywają 3:1 i zajmując piąte miejsce w Polsce!

Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu był Filip Fedko, który mimo choroby strzelił aż 8 goli. Świetnie spisywał się bramkarz sądeczan Kacper Oleksy, który nie raz i nie dwa uchronił swój zespół przed utratą bramki.

Czytaj również: Gdzie zagra podstawowy bramkarz Sandecji? Klub z 1 ligi

Skład drużyny: Kacper Oleksy, Miłosz Różycki, Michał Ziobrowski, Mateusz Szewczyk, Bartek Szczurek, Igor Leśniak-Głąb, Szymon Mądry, Filip Fedko, Wojciech Pierzga, Szymon Pazdyk. Opiekunowie: trener G. Bączek i II trener M. Fedko.

Po występie w Wałbrzychu sądeczanie obrali kurs na Zakopane.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Archiwum Dunajec

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.